Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Izraelio kariuomenė pradėjo aštuonis tyrimus dėl karo Gazoje

ELTA 2015.09.08 13:45

Izraelio kariuomenė pranešė pradėjusi aštuonis naujus tyrimus dėl karinių operacijų Gazoje, įskaitant atvejus, susijusius su 30 palestiniečių mirtimi, skelbia „Reuters“.

Izraelio kariuomenė pranešė pradėjusi aštuonis naujus tyrimus dėl karinių operacijų Gazoje, įskaitant atvejus, susijusius su 30 palestiniečių mirtimi, skelbia „Reuters“.

Vidaus tyrimai gali padėti Izraeliui užginčyti Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių tarybos tyrimų komisijos ataskaitą dėl galimų karo nusikaltimų, už kuriuos atsakingos šalies pajėgos ir palestiniečių kovotojai, per 50 dienų trukusį konfliktą Gazoje. Izraelis pareiškė nebendradarbiausiantis su komisija ir apkaltino ją neobjektyvumu.

Gazos sveikatos ministerijos duomenimis, per liepą ir rugpjūtį vykusį karą žuvo daugiau nei 2 tūkst. 100 palestiniečių, daugiausia civilių. Konfliktas taip pat pareikalavo 67 Izraelio karių ir šešių civilių gyvybių.

Izraelio kariuomenė šeštadienio vakarą pranešė, jog tyrimas pradedamas dėl liepos 20 dieną įvykusio oro antskrydžio prieš gyvenamąjį namą Chan Junio mieste, kai žuvo 27 palestiniečiai. Žmogaus teisių grupių teigimu, visi žuvusieji – civiliai.

Be kita ko, naujų tyrimų metu taip pat bus aiškinamasi dėl dviejų greitosios pagalbos automobilių vairuotojų bei palestiniečio žūties aplinkybių per Izraelio pajėgų oro atakas liepos 25 ir 29 dienomis.

Rugsėjį Izraelio kariuomenė pradėjo penkis tyrimus dėl operacijų Gazoje, įskaitant atakas, per kurias paplūdimyje žuvo keturi palestiniečių vaikai, o bombardavimas JT mokykloje pražudė 17 žmonių. Kariuomenė tikrina 85 incidentų aplinkybes.

Izraelis atsakomybę dėl civilių aukų verčia „Hamas“, nes grupės kovotojai operacijas vykdė gyvenamuosiuose Gazos rajonuose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi