Pasaulyje

2019.03.12 17:23

Po lėktuvo katastrofos Vokietija ir Britanija uždraudė „Boeing 737 Max“ skrydžius

LRT.lt2019.03.12 17:23

Vokietija ir Jungtinė Karalystė nutraukė „Boeing 737 Max 8“ skrydžius savo oro erdvėse po to, kai šeštadienį sudužo „Ethiopian Airlines“ priklausęs šio modelio lėktuvas ir žuvo visi 157 juo skridę žmonės. Šiuo žingsniu siekiama „apsidrausti“ nuo galimų incidentų, praneša BBC.

Per šeštadienį įvykusią aviakatastrofą iš Etiopijos sostinės Adis Abebos pakilęs lėktuvas po kelių minučių skrydžio dingo iš radarų ir sudužo. Žuvo 149 juo skridę keleiviai ir 8 įgylos nariai.

Be Vokietijos ir Jungtinės Karalystė, skrydžius šio tipo lėktuvais savo oro erdvėse jau sustabdė ir Singapūras, Kinija bei Australija. JAV atsakingos tarnybos kol kas nėra uždraudusios skraidyti šiais lėktuvais. 

Šį Jungtinės Karalystės Civilinės aviacijos administracijos žingsnį sveikino šalies pilotai. Naujo tipo „Boeing 373 Max 8“ lėktuvus skrydžiams šioje šalyje naudoja „Turkish Airlines“ bei „Tui“ avialinijos. Vienas iš Stambulo į Birmingemą skridęs lėktuvas apsisuko ir grįžo į oro uostą, praneša BBC.

„Svarbiausia – saugumas. Kol nebus pašalintos visos abejonės, nurodžiau nedelsiant uždaryti Vokietijos oro erdvę visiems „Boeing 737 Max“ skrydžiams“, – „Deutsche Welle“ citavo Vokietijos Transporto ministro Andreas Scheuerio pareiškimą po to, kai šalis sustabdė šio tipo orlaivių skrydžius. 

Šis lėktuvas yra naujausias sėkmingos „Boeing 737“ serijos orlaivis. Iki sausio mėnesio, pasaulyje jų buvo pagaminta 350 iš daugiau kaip 5 tūkst. užsakymų.

Praėjusį spalį šio tipo lėktuvas pateko į kitą aviakatastrofą. „Lion Air“ avialinijoms priklausęs orlaivis sudužo Indonezijoje. Incidento tyrėjai nustatė, kad pilotams sunkiai sekėsi valdyti sistemas, kurios sukurtos užtikrinti lėktuvo nesustojimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt