Naujienų srautas

Pasaulyje2019.03.12 17:14

Britų euroskeptikai ragina parlamentą atmesti „Brexito“ susitarimą

BNS 2019.03.12 17:14

Grupė „Brexitą“ remiančių britų parlamentarų, kurių kolegos paprašė išstudijuoti Didžiosios Britanijos ir Europos Sąjungos „skyrybų“ susitarimo pakeitimus, rekomendavo parlamentui per antradienio balsavimą jį atmesti.

„Atsižvelgdami į savo ir kitų teisinę analizę nerekomenduojame šiandien priimti vyriausybės pasiūlymo“, – grupės vardu pareiškė konservatorių parlamentaras Billas Cashas.

Šioje grupėje yra vienas teisininkas, šeši konservatorių parlamentarai ir Šiaurės Airijos Demokratinės junionistų partijos (DUP) pirmininko pavaduotojas Nigelas Doddsas.

Be 10 DUP parlamentarų paramos „Brexit“ susitarimas tikriausiai nebus priimtas per Bendruomenių Rūmų balsavimą antradienį vakare.

Ministrė pirmininkė Theresa May ir ES susitarė dėl naujų garantijų susitarime numatytam „apsidraudžiamosios priemonės“ (backstop) Airijos sienos klausimu planui. „Apsidraudžiamoji priemonė“ yra pagrindinis „Brexito“ šalininkų susirūpinimą keliantis dalykas: nuogąstaujama, kad dėl jos Britanija prieš savo norą gali neribotą laiką įstrigti muitų sąjungoje su ES.

Generalinis aprokuroras Geoffrey Coxas parlamentarams pasakė, kad paskutinę minutę sudaryti susitarimai „mažina riziką“, jog Britanija „neribotą laiką ir ne savo noru“ turės laikytis vadinamosios apsidraudžiamosios priemonės, turinčios užtikrinti, kad po „Brexit“ siena tarp Airijos Respublikos ir JK Šiaurės Airijos provincijos išliktų atvira.

Vis dėlto „lieka nepakitusi teisinė rizika“, kad Britanija neturės teisinių priemonių atsisakyti šios priemonės be ES pritarimo, ir gali įstrigti, jei derybos su ES dėl alternatyvos paprasčiausiai žlugtų.

N. Doddsas parlamentarams pareiškė: „Pagal tai, ką šiandien sako generalinis prokuroras, (...) faktas tas, kad Šiaurės Airija ir likusi JK dalis galėtų įstrigti.“

Euroskeptikų raginimas pasirodė po to, kai Th. May pakartojo savo perspėjimą britų parlamentarams, kad jei per šįvakar vyksiantį balsavimą nebus pritarta jos susitarimui su Briuseliu dėl „Brexito“, šalis gali ir nebeišstoti iš ES.

„Jei per šio vakaro balsavimą jam nebus pritarta, jei susitarimui nebus pritarta, galime netekti „Brexito“, – pareiškė premjerė Bendruomenių Rūmuose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi