Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

F. Hollande`as – V. Putinui: pone prezidente, turime aptarti problemas

BNS, DELFI.lt 2015.09.08 13:45

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande`as šeštadienį lėktuvu atvyko iš Kazachstano į Vnukovo oro uostą, kur netrukus prasidėjo numatytas jo susitikimas su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande`as šeštadienį lėktuvu atvyko iš Kazachstano į Vnukovo oro uostą, kur netrukus prasidėjo numatytas jo susitikimas su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande`as, užsukęs į Maskvą šeštadienį, Vnukovo oro uoste pasiūlė Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui aptarti krizę Ukrainoje.

„Pone Prezidente, manau, kad turėtume aptarti su Ukrainos krize susijusias problemas“, – pasakė F. Hollande`as V.Putinui per vertėją ir pridūrė, kad tikisi pažangos krizei įveikti.

V.Putinas pažymėjo esąs įsitikinęs, kad trumpas F. Hollande`o vizitas padės siekti pažangos.

„Jūs buvote susitikimo Normandijoje iniciatorius spręsti tas problemas, kurias jūs minėjote. Problemos sudėtingos, tuo labiau diskusija, kurią mes tęsiame šia tema, ji vis dėlto duoda tam tikrą teigiamą rezultatą, ir esu įsitikinęs, kad jūsų šiandieninis vizitas, toks trumpas, darbinis, be abejo bus naudingas daugeliui problemų išspręsti“, – pareiškė V. Putinas.

„Dėkoju jums už tai, kad radote kelias minutes pasikalbėti su manimi šiandien“, – pasakė F. Hollande`as.

„Manau, kad kažkuriuo metu reikia atsisakyti tų kliūčių, sienų, kurios gali mus perskirti, ir aš manau, kad mes galime tai padaryti“, – pažymėjo Prancūzijos prezidentas.

Įtampa dėl „Mistral“

Anksčiau naujienų agentūra AFP išplatino Eliziejaus rūmų pranešimą apie šį susitikimą, kuriame ketinta aptarti krizės Ukrainoje klausimus.

Kremlius patvirtino informaciją, kad toks susitikimas įvyks.

Penktadienį Astanoje F.Holande`as pareiškė, kad Prancūzijos, Rusijos, Vokietijos ir Ukrainosvadovai turi kartu pradėti įtampos mažinimo tarp šių valstybių procesą.

Kita pokalbio tema, matyt, bus pastatyto „Mistral“ klasės prancūzų karinio laivo pristatymas Rusijai.

Pirmasis šio tipo laivas, sraigtasparnešis „Vladivostok“ turėjo būti perduotas Rusijos kariniam laivynui lapkričio 14 dieną, tačiau prezidentas F. Hollande`as nutarė pristabdyti šį perdavimą dėl padėties Ukrainoje.

Rusijos ambasadorius Prancūzijoje Aleksandras Orlovas penktadienį pažymėjo, kad prancūzai dar turi šiek tiek laiko sraigtasparnešiui perduoti.

Jeigu Prancūzija galutinai atsisakytų tau padaryti, Rusija ketina kreiptis į Europos arbitražinį teismą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi