Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

C. Hagelis patvirtino JAV žurnalisto L. Somerso žūtį Jemene

BNS 2015.09.08 13:45

JAV gynybos sekretorius Chuckas Hagelis šeštadienį patvirtino, kad amerikiečių žurnalistą Luke'ą Somersą nužudė kovotojai per operaciją, kuria siekta išvaduoti jį iš „al Qaeda“ pagrobėjų Jemene.

JAV gynybos sekretorius Chuckas Hagelis šeštadienį patvirtino, kad amerikiečių žurnalistą Luke`ą Somersą nužudė kovotojai per operaciją, kuria siekta išvaduoti jį iš „al Qaeda“ pagrobėjų Jemene.

„JAV specialiųjų operacijų pajėgos įvykdė Jemene misiją, kuria siekta išvaduoti JAV pilietį Luke`ą Somersą ir kitus užsieniečius, kuriuos įkaitais laikė „al Qaeda“ Arabijos pusiasalyje (AQAP) teroristai“, – sakoma C. Hagelio pareiškime, paskelbtame per vizitą Kabule.

„Abu, poną Somersą ir kitą įkaitą, kuris nėra JAV pilietis, nužudė AQAP teroristai per minėtą operaciją“, – nurodoma pranešime.

C. Hagelis pridūrė, kad ta operacija buvo surengta penktadienį, atsiradus „įtikinamų priežasčių manyti, kad pono Somerso gyvybei gresia tiesioginis pavojus“.

„Keli AQAP teroristai, laikę nelaisvėje įkaitus, buvo nukauti per šią misiją“, – pažymėjo Pentagono vadovas.

„Gelbėjimo operacija buvo surengta vidurio Jemene ir buvo įvykdyta bendradarbiaujant su Jemeno vyriausybe, – nurodė jis. – Vakarykštė misija yra priminimas apie nemąžtantį Amerikos įsipareigojimą užtikrinti savo piliečių saugumą – kad ir kur pasaulyje jie būtų.“

„Giriu karius, kurie dalyvavo šioje pavojingoje misijoje“, – pridūrė C. Hagelis.

Derybose dėl įkaitų paleidimo dalyvavusi viena labdaringa organizacija nurodė, kad antrasis žuvęs įkaitas buvo Pietų Afrikos Respublikos pilietis Pierre`as Korkie. Organizacija pridūrė, kad jau buvo pasiekusi susitarimą, jog tas įkaitas būtų paleistas.

„Su liūdesiu priėmėme žinią, kad Pierre`as buvo nužudytas per Amerikos specialiųjų pajėgų mėginimą šiandien paryčiais išvaduoti įkaitus Jemene“, – paskelbė organizacija „Gift of the Givers“ („Duodančiųjų dovana“).

Jos pranešime sakoma, kad P. Korkie žmonos „Yolande (Jolandės) ir jos šeimos psichologinę ir emocinę traumą dar labiau padidins žinojimas, kad Pierre`ą rytoj „al Qaeda“ turėjo paleisti.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi