Naujienų srautas

Pasaulyje2012.11.28 09:28

B. Obama giria ambicingą naujojo Meksikos prezidento reformų programą

ELTA 2012.11.28 09:28

JAV prezidentas Barackas Obama pirmajame savo susitikime su naujuoju Meksikos prezidentu Enrique Pena Neto gyrė jo „ambicingą reformų programą“. Be to, B. Obama pabrėžė  norą „sukurti stiprius asmeninius ir profesionalius santykius“ su naujuoju kolega. Jis E. Peną Neto antradienį priėmė Baltuosiuose rūmuose, praneša agentūra AFP.

JAV prezidentas Barackas Obama pirmajame susitikime su naujuoju Meksikos prezidentu Enrique Pena Neto gyrė jo „ambicingą reformų programą“. Be to, B. Obama pabrėžė savo norą „sukurti stiprius asmeninius ir profesionalius santykius“ su naujuoju kolega. Jis E. Peną Neto antradienį priėmė Baltuosiuose rūmuose, praneša agentūra AFP.

46 metų E. Pena Neto šeštadienį bus prisaikdintas naujuoju Meksikos prezidentu. Jis poste pakeis Felipę Calderoną, su kuriuo B. Obama palaikė glaudžius darbo santykius.

JAV prezidentas tradiciškai priima Meksikos vadovą dar prieš jo inauguraciją, kad pabrėžtų glaudžius abiejų kaimyninių šalių santykius. Per pokalbius antradienį ypač didelis dėmesys buvo skiriamas daugiau nei 3 000 km ilgio sienos saugumui.

E. Pena Neto, be kita ko, pareiškė remiąs B. Obamos planus reformuoti Imigracijos įstatymą, kad daugiau kaip 10 mln. nelegalių imigrantų JAV, tarp jų - daugelis meksikiečių, galėtų gauti leidimą gyventi šalyje ir pilietybę.

„Mes visiškai remiame jūsų pasiūlymą, – kalbėjo E. Pena Neto. – Mes norime įnešti indėlį. Mes norime būti to dalimi“.

B. Obama už savo perrinkimą antrajai kadencijai didele dalimi turi būti dėkingas Lotynų Amerikos kilmės amerikiečiams. Jis žadėjo, kad Imigracijos įstatymo reforma bus vienas jo antrosios kadencijos prioritetų.

Tarp B. Obamos tikslų yra nelegalių imigrantų vaikams atverti kelią gauti JAV pilietybę. Per pirmuosius ketverius metus jis pasiekė, kad šie jauni žmonės bent jau kol kas nebūtų išsiųsti iš šalies. Plati reforma šiuo klausimu žlugo dėl respublikonų pasipriešinimo Kongrese.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi