Naujienų srautas

Pasaulyje2014.12.05 10:18

Vengrijoje tūkstančiai žmonių dalyvavo demonstracijoje prieš korupciją

BNS 2014.12.05 10:18

Vengrijos sostinėje keli tūkstančiai žmonių ketvirtadienį protestavo prieš korupciją naujausioje demonstracijoje, metančioje iššūkį prieštaringai vertinamo premjero Viktoro Orbano vyriausybei.

Vengrijos sostinėje keli tūkstančiai žmonių ketvirtadienį protestavo prieš korupciją naujausioje demonstracijoje, metančioje iššūkį prieštaringai vertinamo premjero Viktoro Orbano vyriausybei.

Pasak vieno naujienų agentūros AFP fotografo, apie 3 tūkst. žmonių dalyvavo eitynėse nuo parlamento iki prezidentūros, ragindami laikytis „nulinės tolerancijos“ korupcijai.

„Mūsų vyriausybė labai greitai praturtėjo, o dauguma žmonių labai greitai nuskurdo“, – susirinkusiems sakė Gaboras Vago, vienas iš protesto organizatorių.

Eitynių dalyviai laikė plakatus su užrašais, smerkiančiais kai kuriuos įtakingus V. Orbano vyriausybės pareigūnus dėl jų numanomų vaidmenų pastaruoju metu įsiplieskusiuose korupcijos skandaluose.

Jie taip pat reikalavo, kad atsistatydintų Vengrijos mokesčių agentūros vadovė Ildiko Vida, kuri praeitą mėnesį prisipažino tapusi viena iš šalies pareigūnų, kuriems JAV Valstybės departamentas uždraudė išduoti vizas dėl numanomos korupcijos.

I. Vida atkakliai tvirtino esanti nekalta, o V. Orbanas tvirtino, kad Jungtinės Valstijos turi pateikti įrodymų, kad būtų galima pradėti tyrimą dėl korupcijos mokesčių agentūroje.

„Jeigu kas nors kaltina, tuomet pateikia įrodymų – to reikėtų tikėtis iš sąjungininkų ir draugų, tokių kaip JAV, tačiau tai iki šiol nebuvo padaryta“, – ketvirtadienį per spaudos konferenciją sakė vyriausybės atstovas Zoltanas Kovacsas.

Įtarimai dėl korupcijos iškilo tvyrant įtampai tarp Vengrijos ir JAV. Rugsėjį JAV prezidentas Barackas Obama kritikavo Budapeštą dėl pastangų slopinti pilietinę visuomenę, o I. Vida tapo viena iš šešių aukšto rango pareigūnų, kuriems buvo paskelbtas draudimas išduoti vizas.

Vašingtono reikalų patikėtinis Vengrijoje Andre Goodfriendas trečiadienį buvo iškviestas į Vidaus reikalų ministeriją, kur jam buvo pareikštas protestas dėl JAV senatoriaus Johno McCaino pareiškimo, jog V. Orbanas yra „neofašistinis diktatorius, sugulęs į lovą su (Rusijos prezidentu) Vladimiru Putinu“.

Ketvirtadienį surengta taiki demonstracija buvo naujausia iš virtinės prieš vyriausybę nukreiptų pilietinių protestų, organizuotų per socialinius tinklus nuo spalio, kai tūkstančiai demonstrantų protestavo prieš planus apmokestinti duomenų siuntimą internetu.

Tos neįprastos masinės demonstracijos privertė V. Orbaną atsisakyti šio plano. Šis žingsnis tapo pirmuoju dideliu premjero politiniu atsitraukimu nuo 2010 metų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi