Pasaulyje

2014.12.04 16:33

Prie sienos su Rusija užvirė mūšis

DELFI.lt, ELTA2014.12.04 16:33

Ukrainoje prie sienos su Rusija virė Ukrainos pajėgų ir diversantų iš Rusijos susirėmimas, skelbia naujienų agentūra UNIAN.

Ukrainoje prie sienos su Rusija virė Ukrainos pajėgų ir diversantų iš Rusijos susirėmimas, skelbia naujienų agentūra UNIAN.

Tokią informaciją žurnalistams suteikė Ukrainos sienos apsaugos pareigūnai.

„Gruodžio 3 dieną Luhansko srityje prie valstybinės su Rusija vyko Ukrainos pajėgų ir diversinės-žvalgybinės grupės iš Rusijos susirėmimas“, – teigiama oficialiame pranešime.

„Minėtame rajone sienos apsaugos pareigūnai, Ukrainos saugumo tarnybos, šalies vidaus reikalų ministerijos ir kariuomenės pajėgos vykdė diversantų atskleidimo operaciją. Turime informacijos, kad susirėmimo metu priešininkai patyrė nuostolių ir buvo priversti trauktis“, – teigia Ukrainos valstybės sienos apsaugos pareigūnai.

Skelbiama, kad per susirėmimą nukentėjo vienas Ukrainos karys.

Jis iš susirėmimo vietos buvo išgabentas šarvuotu automobiliu „Kuguar“.

Netrukus automobilis užvažiavo ant kol kas nenustatyto sprogmens, buvo apgadintas. Juo važiavę asmenys nesunkiai sužeisti.

Kijevas: iš 30 000 kovotojų Rytų Ukrainoje „6–10 tūkst. yra rusų kariai“

Ukrainos kariuomenė, jos pačios duomenimis, Rytų Ukrainoje kovoja su daugiau kaip 30 000 prorusiškų kovotojų, iš kurių iki 10 000 yra Rusijos kareiviai, praneša agentūra AFP.

Donbase šio metu yra 32 400 kovotojų, iš kurių „6 000–10 000 yra rusų kariai“, ketvirtadienį pareiškė kariuomenės atstovas Oleksandras Rosmasninas. Likę sukilėliai yra „samdiniai ir vadinamųjų nelegalių sukarintų grupuočių nariai“. Kareiviai esą jau yra paėmę į nelaisvę samdinių iš Izraelio, Serbijos, Ispanijos, Italijos bei Brazilijos.

Ukrainos vyriausybė ir Vakarai kaltina Rusiją kariais ir ginklais remiant separatistus Rytų Ukrainoje. Maskva tai neigia,

Ukrainos kariuomenės duomenimis, per 24 valandas užregistruota daugiau kaip 70 kovotojų atakų, be kita ko – Luhanske bei Donecko oro uoste. Pasak Jungtinių Tautų (JT), konfliktas nuo balandžio vidurinio nusinešė daugiau kaip 4 300 žmonių gyvybių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.