Naujienų srautas

Pasaulyje2014.12.04 13:27

JAV valstijos apskundė prezidento B. Obamos įsaką dėl imigracijos reformos

BNS 2014.12.04 13:27

Teksasas kartu su 16 kitų valstijų trečiadienį pateikė ieškinį dėl JAV prezidento Baracko Obamos administracijos planų pasiūlyti iki 5 mln. dokumentų neturinčių migrantų apsaugą nuo deportacijos.

Teksasas kartu su 16 kitų valstijų trečiadienį pateikė ieškinį dėl JAV prezidento Baracko Obamos administracijos planų pasiūlyti iki 5 mln. dokumentų neturinčių migrantų apsaugą nuo deportacijos.

Teksaso generalinis prokuroras Gregas Abbottas sakė, kad B. Obamos vienašališki imigracijos reformos planai, pristatyti praeitą mėnesį ir turintys padėti apeiti Kongreso respublikonų daromas kliūtis, „trypia“ JAV konstituciją.

„Prezidentas nusišalina nuo savo pareigos tinkamai vykdyti įstatymus, kurie buvo deramai priimti Kongreso, ir mėgina perrašyti imigracijos įstatymus, nors neturi įgaliojimų tai daryti“, – sakoma G. Abbotto, kuris pateikė tą ieškinį, pranešime.

Jis patikslino, kad B. Obamos žingsnis „trypia JAV konstitucijos nuostatą dėl (įstatymų) vykdymo“, kuri apriboja prezidento galias ir užtikrina, kad jis ištikimai vykdys Kongreso priimtus įstatymus, o „ne perrašinės juos prisidengdamas „prokuroro nuožiūra“.

JAV Konstitucijos II Straipsnio 3 skyrius skelbia kad „prezidentas [...] rūpinasi, kad būtų tinkamai vykdomi įstatymai“.

Pagal prieštaringai vertinamą B. Obamos planą numatoma suteikti trijų metų apsaugą nuo deportacijos milijonams migrantų, gyvenančių šalyje ilgiau negu penkerius metus ir turinčių vaikų, kurie yra JAV piliečiai arba teisėti gyventojai.

Prezidentas nurodė taip pat planuojantis skirti daugiau išteklių sienos su Meksika apsaugai, taip pat įpareigoti tarnybas sutelkti dėmesį nusikaltimų įvykdžiusių neteisėtų migrantų deportacijai.

Tačiau kritikai tuojau po to, kai B. Obama pristatė savo planą, pareiškė, kad prezidento veiksmai yra neteisėti ir prieštaraujantys konstitucijai.

Viceprezidentas Joe Bidenas šią savaitę perspėjo, kad respublikonai darytų klaidą, jeigu panaudotų šį mėnesį vyksiančias „paskutinės minutės“ derybas dėl biudžeto kaip svertą spausti Baltuosius rūmus dėl įsako, nurodančio reformuoti imigracijos sistemą.

JAV įstatymų leidėjai iki gruodžio 11 dienos privalo susitarti dėl biudžeto asignacijų, kad išvengtų valstybinių įstaigų paralyžiaus, kuris automatiškai prasidėtų kitą dieną, jeigu Kongresas nesiimtų veiksmų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi