Naujienų srautas

Pasaulyje2014.12.03 16:06

Honkongo protestų lyderiai pasidavė policijai

BNS 2014.12.03 16:06

Honkongo judėjimo „Occupy Central“ lyderiai trečiadienį pasidavė policijai dėl savo vaidmens per demokratijos šalininkų protestus, kuriuos valdžia laiko neteisėtais, ir tai yra dar vienas ženklas, kad pilietinio nepaklusnumo kampanija galbūt išsikvepia.

Honkongo judėjimo „Occupy Central“ lyderiai trečiadienį pasidavė policijai dėl savo vaidmens per demokratijos šalininkų protestus, kuriuos valdžia laiko neteisėtais, ir tai yra dar vienas ženklas, kad pilietinio nepaklusnumo kampanija galbūt išsikvepia.

Trys įkūrėjai pasidavė paraginę studentus pasitraukti iš protestų vietų šiame Azijos finansų centre, nuogąstaujant dėl tolesnio smurto, vos kelios valandos po to, kai studentų lyderis Joshua Wongas paragino šalininkus persigrupuoti.

Prokiniškos grupės tyčiojosi iš Benny Tai, Chan Kin-mano ir kunigo Chu Yiu-mingo, jiems einant į policijos nuovadą vos už dviejų metropoliteno stotelių nuo pagrindinės protestų vietos Admiraliteto rajone.

Trys lyderiai, kuriuos lydėjo 82 metų katalikų kardinolas Josephas Zenas, buvęs Honkongo vyskupas, užpildė anketas pateikdami asmeninę informaciją ir buvo paleisti nepateikus jiems jokių kaltinimų.

„Tikiuosi, jog galime parodyti kitiems pasidavimo prasmę. Raginame netrukus užbaigti užėmimą ir daugiau piliečių įvykdys pagrindinę pilietinio nepaklusnumo pareigą, kuri yra pasidavimas“, – išėjęs iš policijos nuovados sakė Benny Tai garsiausias iš „Occupy“ lyderių.

Per demonstracijų piką į gatves išeidavo daugiau kaip 100 tūkst. žmonių, bet tas skaičius dabar susitraukė iki kelių šimtų, daugiausia – studentų, o visuomenės parama išblėso protestuotojams blokuojant gatves ir trukdant verslui.

Kai kurie studentai nepaisė raginimų atsitraukti ir žadėjo likti protestų vietose ir toliau reikalauti laisvų miesto vadovo rinkimų 2017 metais.

Tačiau Kinijos politikos ekspertas iš Honkongo Baptistų universiteto Jeanas Pierre`as Cabestanas sakė, kad judėjimas „Occupy“ jau yra „žlugęs“.

„Šio judėjimo problema ir viena silpnybių yra ta, kad nėra daug koordinavimo tarp Honkongo studentų federacijos ir pandemokratų“, – sakė jis užsienio korespondentams Pekine.

Protestuotojai vieningai reikalauja demokratijos šioje buvusioje britų kolonijoje, bet praėjus dviem mėnesiams nuo demonstracijų pradžios nesutaria dėl taktikos.

„Neteisėtų reikalavimų negalima patenkinti, ypač tų, kurie reiškiami neteisėtais ir ekstremaliais metodais“, – rašė Kinijos komunistų partijos oficialusis laikraštis „People`s Daily“.

„Occupy“ raginimas studentams atsitraukti pasigirdo kitą dieną po policijos ir protestuotojų susirėmimų Admiraliteto rajone, kurie kilo po to, kai aktyvistai bandė apsupti vyriausybės būstinę.

Policininkai protestuotojus tramdė lazdomis ir nonivamido (PAVA) purškalu. Dešimtys aktyvistų ir policininkų buvo sužeisti.

Demokratiją remiantis žiniasklaidos magnatas Jimmy Lai sakė, kad studentai turėtų atsitraukti.

„Jei (protestai) tęsis toliau, jie išsekins jų valios jėgą, o kaip tik to ir nori Pekinas“, – sakė jis žurnalistams.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi