Naujienų srautas

Pasaulyje2014.12.03 15:30

Šveicarijos prezidente išrinkta teisingumo ministrė S. Sommaruga

BNS 2014.12.03 15:30

Šveicarijos parlamentas trečiadienį išrinko teisingumo ministrę Simonettą Sommarugą, anksčiau rengdavusią pianino muzikos koncertus, naująja šalies prezidente, nors šis postas yra daugiausia reprezentacinis.

Šveicarijos parlamentas trečiadienį išrinko teisingumo ministrę Simonettą Sommarugą, anksčiau rengdavusią pianino muzikos koncertus, naująja šalies prezidente, nors šis postas yra daugiausia reprezentacinis.

Sprendimas pasirinkti 54-erių metų politikę buvo beveik neabejotinas, nes buvo atėjusi jos eilė užimti šį postą. Šveicarijoje prezidentu vieniems metams skiriamas vienas iš septynių Federalinės Tarybos (vyriausybės) narių, tačiau jis neįgyja daugiau galių negu kiti nariai.

Vis dėlto už S. Sommarugos kandidatūrą balsavo gana daug įstatymų leidėjų – 181 iš 236 dalyvavusių. Tai rodo, kad ją palaiko visas šalies politinis spektras.

S. Sommaruga darbą vyriausybėje pradėjo 2010 metais, tapusi pirmojo Šveicarijos ministrų kabineto, kuriame daugumą sudarė moterys, nare. Šveicarija yra viena konservatyviausių šalių Europoje.

Ši socialdemokratė palaiko siūlymus riboti imigraciją ir reformuoti valstybės tarnybas. Ji taip pat tvirtai palaiko nuostatą, kad vyrų ir moterų darbas turi būti lygiai apmokamas.

Išrinkta į parlamento žemuosius rūmus, S. Sommaruga padėkos kalbą sakė keturiomis Šveicarijos valstybinėmis kalbomis: vokiečių, prancūzų, italų ir romanų.

Ji gyrė šalies tiesioginės demokratijos sistemą, kurioje reguliariai rengiami referendumai.

Sistema, vertinanti kompromisą ir pagarbą, yra „stiprybė, o ne silpnybė“, aiškino S. Sommaruga.

„Darysiu viską, kad užtikrinčiau tokios politinės kultūros tąsą“, – pridūrė ji.

S. Sommaruga prezidento postą perims sausio 1-ąją iš Didier Burkhalterio, kuris taip pat yra užsienio reikalų ministras. Ji taps Šveicarijos penktąja prezidento poste dirbsiančia moterimi.

Ši pianistė 1993 metais pradėjo dirbti lobistinėje organizacijoje „Šveicarijos vartotojų apsaugos fondas“, o vėliau tapo jos prezidente.

S. Sommarugos vyras yra rašytojas Lukas Hartmannas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi