Pasaulyje

2014.12.02 19:15

JAV kalba apie naujas sankcijas Rusijai

ELTA 2014.12.02 19:15

Nepaisant pranešimų apie naują paliaubų iniciatyvą Rytų Ukrainoje, JAV kalba apie sankcijų Rusijai sugriežtinimą, informuoja agentūra „Reuters“.

Nepaisant pranešimų apie naują paliaubų iniciatyvą Rytų Ukrainoje, JAV kalba apie sankcijų Rusijai sugriežtinimą, informuoja agentūra „Reuters“.

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry šią savaitę su savo Europos Sąjungos (ES) partneriais ketina tartis dėl tolesnių baudžiamųjų priemonių, jei prorusiški separatistai Rytų Ukrainoje nenutrauks smurto, antradienį pareiškė aukštas JAV valstybės departamento atstovas, atlydėjęs J. Kerry į NATO viršūnių susitikimą Briuselyje.

JAV ir ES dėl Ukrainos krizės jau dukart skelbė ekonomines sankcijas Rusijai, nukreiptas prieš šalies finansų, gynybos ir energetikos sektorius. Tačiau, ES diplomatų teigimu, Bendrija nenorėtų naujų sankcijų, nes dėl jų kenčia ir Europos ūkis. ES užsienio reikalų įgaliotinė Federica Mogherini, komentuodama svarstymus apie naujas sankcijas, sakė, kad ES vaidmuo yra ir ieškoti kelių dialogui su Rusija.

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) duomenimis, Ukrainos kariškiai ir prorusiški separatistai susitarė dėl paliaubų Luhanske, kurios turėtų įsigalioti penktadienį. Kijevo teigimu, apie kuo greitesnį ugnies nutraukimą ketinama kalbėtis ir su separatistais Donecke.

Ukraina, Rusija ir separatistai jau rugsėjo pradžioje Minske pasirašė paliaubų susitarimą, tačiau jo nesilaikoma. Konfliktas jau nusinešė daugiau kaip 4 300 žmonų gyvybių.