Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Prancūzijos parlamentas pripažino Palestinos valstybę

BNS 2015.09.08 13:45

Prancūzijos įstatymų leidėjai antradienį balsavo už Palestinos pripažinimą valstybe, panašiai kaip anksčiau pasielgta Britanijoje bei Ispanijoje. Tuo atspindimas vis didėjantis Europos nusivylimas įstrigusiu taikos Artimuosiuose Rytuose procesu.

Prancūzijos įstatymų leidėjai antradienį balsavo už Palestinos pripažinimą valstybe, panašiai kaip anksčiau pasielgta Britanijoje bei Ispanijoje. Tuo atspindimas vis didėjantis Europos nusivylimas įstrigusiu taikos Artimuosiuose Rytuose procesu.

Grynai simboliniu balsavimu Nacionaline asamblėja vadinami Prancūzijos žemieji parlamento rūmai ragina vyriausybę pripažinti Palestinos valstybę; tokį raginimą palaikė 339 parlamentarai, prieš jį buvo 151.

Nors ir būdamas neįpareigojantis Prancūzijos politikai, šis balsavimas tikriausiai suerzins Izraelį.

Didžiosios Britanijos parlamentas panašią rezoliuciją priėmė spalio 13 dieną, Ispanijos įstatymų leidėjai – lapkričio 18-ąją, o Švedija oficialiai pripažino Palestiną spalio 30-ąją.

Paryžius jau anksčiau leido suprasti, kad planuoja pripažinti Palestinos valstybę, „kai ateis laikas“, argumentuodama, kad dviejų valstybių sprendiniu pagrįstas Artimųjų Rytų konflikto užbaigimo scenarijus logiškai veda prie būtinybės pripažinti palestiniečių valstybę.

„Izraelis yra įsitikinęs, kad balsavimas Nacionalinėje Asamblėjoje ... sumažins galimybę pasiekti susitarimą tarp Izraelio ir palestiniečių, – sakoma Izraelio ambasados Paryžiuje pareiškime. – Tokio pobūdžio sprendimai griežtina palestiniečių poziciją ir siunčia neteisingą žinią šio regiono žmonėms ir lyderiams“.

Izraelio ambasada teigia, kad konflikto sprendimas bus pasiektas „tik sąžiningomis ir tiesioginėmis derybomis tarp šalių, o ne vienašališkomis priemonėmis, kurių imasi viena šalis ar trečiosios šalys“.

Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu prieš balsavimą perspėjo Prancūziją, kad tai būtų „didelė klaida“.

„Ar jie neturi, ką daugiau veikti tokiu metu, kai visuose Artimuosiuose Rytuose kapojamos galvos, tarp jų – ir Prancūzijos piliečio?“ – praėjusį mėnesį Jeruzalėje žurnalistams sakė jis, turėdamas omenyje turistą Herve Gourdelį, kuris džihadistų buvo sučiuptas Alžyre ir rugsėjį nužudytas.

Tačiau minimą pasiūlymą parengusi prancūzų socialistų parlamentarė Elisabeth Guigou sakė, kad tai yra „taikos ir draugystės žinia, skirta dviem tautoms, Izraelio ir palestiniečių“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi