Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Honkongo protestų iniciatoriai „pasiduoda“ ir ragina studentus atsitraukti

BNS2015.09.08 13:45

Trys Honkongo prodemokratinio judėjimo „Occupy Central“ įkūrėjai antradienį apsipylę ašaromis paskelbė, kad „pasiduos“ policijai, ir paragino gatvėse tebebudinčius protestuotojus atsitraukti.

Trys Honkongo prodemokratinio judėjimo „Occupy Central“ įkūrėjai antradienį apsipylę ašaromis paskelbė, kad „pasiduos“ policijai, ir paragino gatvėse tebebudinčius protestuotojus atsitraukti.

„Ruošdamiesi pasiduoti, mes trys raginame studentus atsitraukti – įleisti gilias šaknis bendruomenėje ir transformuoti šį judėjimą“, – sakė „Occupy Central“ lyderis Benny Tai.

Šis pranešimas buvo paskelbtas po to, kai šimtai demokratijos reikalaujančių protestuotojų sekmadienio vakarą įsitraukė į susirėmimus su policija, per kuriuos dešimtys žmonių buvo sužeisti. Tie neramumai buvo vienas iš didžiausių smurto prasiveržimų nuo protestų pradžios prieš daugiau negu du mėnesius.

B. Tai sakė, kad trys iniciatoriai pasiduos policijai trečiadienį, likdami ištikimi įstatymų viršenybei ir „taikos bei meilės principui“.

„Pasidavimas nėra bailus žingsnis – tai drąsa tesėti pažadą. Pasiduoti nereiškia pralaimėti – tai tylus beširdės vyriausybės atmetimas“, – aiškino B. Tai.

Jis gyrė aktyvistų drąsą ir kritikavo policiją, kuri esą tapo „nebevaldoma“, ragindamas protestuotojus palikti „tą pavojingą vietą“.

Teisės profesorius B. Tai, filosofijos ir sociologijos profesorius Chan Kin-manas bei dvasininkas Chu Yiu-mingas įkūrė pilietinio nepaklusnumo judėjimą „Occupy Central“ 2013 metų pradžioje, siekdami spausti Honkongo administracija vykdyti politines reformas, bet jų vaidmuo sumenko, kai aktyviau pradėjo veikti radikalesnės studentų grupės.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.