Pasaulyje

2015.02.14 17:24

Žiniasklaida: buvusio Turkijos lyderio palaikuose rasta nuodų

ELTA2015.02.14 17:24

Turkijos laikraštis pirmadienį pranešė, kad ekshumuotuose buvusio šalies prezidento Turguto Ozalio palaikuose rasta nuodų, informuoja „Reuters“.

Turkijos laikraštis pirmadienį pranešė, kad ekshumuotuose buvusio šalies prezidento Turguto Ozalio palaikuose rasta nuodų, informuoja „Reuters“.

Jau seniai sklandė gandai, kad T. Ozalis, kuris 1993 metais būdamas 65-erių mirė nuo širdies smūgio, buvo nužudytas. T. Ozalis dalį žmonių papiktino savo pastangomis nutraukti konfliktą su kurdais ir 1988 metais išgyveno pasikėsinimą nužudyti. Sklinda gandai, kad jį nužudė „gilioji valstybė“ – šešėlinė nacionalistinė grupuotė, kurią sudarė kai kurie to meto Turkijos saugumo pajėgų nariai ir nusikalstamo pasaulio atstovai.

Buvusio prezidento kūną ekshumuoti praeitą mėnesį įsakė prokurorai, tiriantys jo mirties aplinkybes. Laikraštis „Zaman“ pirmadienį pranešė, kad Teismo medicinos instituto ekspertai T. Ozalio palaikuose rado dešimt kartų leistiną normą viršijantį uždrausto insekticido DDT ir giminingo junginio DDE kiekį. Laikraštis citavo šaltinius iš Teismo medicinos instituto, kurie sakė, kad buvęs prezidentas tikriausiai buvo nunuodytas keturiomis skirtingomis medžiagomis, įskaitant toksišką metalą kadmį ir radioaktyvius elementus americį ir polonį. Teismo medicinos instituto pareigūnai atsisakė komentuoti laikraščio straipsnį.

Teigiama, kad T. Ozalio nužudymo motyvas galėjo būti jo bandymas nutraukti konfliktą su kurdais sukilėliais ir sukurti sąjungą su Vidurio Azijos šalimis.

T. Ozalis nuo 1983 iki 1989 buvo Turkijos ministras pirmininkas. Vėliau parlamentas jį išrinko šalies prezidentu, bet jo aplinkos žmonės manė, kad saugumo pajėgos buvo nepatenkintos jo pastangomis įgyvendinti reformas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.