Naujienų srautas

Pasaulyje2014.12.02 10:45

Meksikoje taikūs protestai baigėsi smurto išpuoliais

ELTA 2014.12.02 10:45

Taikūs protestai Meksikoje, surengti dėl 43 studentų žudynių, baigėsi smurto proveržiu, rašo AFP.

Taikūs protestai Meksikoje, surengti dėl 43 studentų žudynių, baigėsi smurto proveržiu, rašo AFP.

Tūkstančiai mitinguotojų žygiavo pagrindiniu Meksiko prospektu, reikalaudami prezidento Enrique Penos Nieto atsistatydinimo ir piktindamiesi dingusių studentų byla.

„Pena Nieto privalo atsistatydinti“, – miniai kalbėjo vieno dingusio studento tėvas po to, kai šalies laikraščiai atskleidė iki 40 proc. kritusius prezidento reitingus.

Atėjus nakčiai nedidelė kaukėtų ir lazdomis ginkluotų protestuotojų grupelė į bankus mėtė padegamąsias bombas bei išdaužė keleto parduotuvių langus.

Šimtai riaušių policijos pareigūnų, saugodami Senatą, panaudojo gesintuvus demonstrantams išvaikyti.

Raudono Kryžiaus darbuotojas AFP agentūrai pranešė, kad apie 15 protestuotojų buvo nežymiai sužeisti. Dėl vandalizmo aktų sulaikyti trys žmonės, įskaitant vieną 17-metį.

Pietų Meksikoje, Gerero valstijoje, kur prieš du mėnesius buvo pagrobti ir, kaip įtariama, nužudyti 43 studentai, buvo surengtos dar didesnės protesto akcijos.

Grupė demonstrantų įsiveržė į Gerero valstijos prokuroro kontorą Čilpansingo mieste, po to padegė penkis automobilius, iš kurių du priklausė pareigūnams.

Šeimos netiki, kad 43 studentai žuvo, ir reikalauja, kad jie būtų rasti gyvi.

E. Pena Nieto praėjusią savaitę paskelbė pateikęs Kongresui konstitucines reformas, padėsiančias kovoti su korumpuotais pareigūnais ir narkotikų gaujomis.

Studentai dingo rugsėjo 26 dieną po susirėmimų su policija ir kaukėtais vyrais netoli Igualos miesto, Gerero valstijoje. Manoma, kad juos pagrobė su vietos narkotikų karteliu bendradarbiaujantys policininkai. Meksikos generalinė prokuratūra pranešė turinti duomenų apie visų pagrobtųjų žūtį, nors ekspertizės rezultatai dar nėra galutiniai. Pagal tyrėjų versiją, jie tapo nusikalstamos grupuotės „Guerreros Unidos“ aukomis. Trys suimti nusikaltėliai jau prisipažino dalyvavę studentų egzekucijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi