Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Rusijos kariniai daliniai šiemet prie Latvijos sienų pastebėti 250 kartų

ELTA 2015.09.08 13:45

Latvijos gynybos ministerija pranešė, kad Rusijos ginkluotojų pajėgų laivai ir orlaiviai šiemet netoli Latvijos pastebėti daugiau nei 250 kartų.

Latvijos gynybos ministerija pranešė, kad Rusijos ginkluotojų pajėgų laivai ir orlaiviai šiemet netoli Latvijos pastebėti daugiau nei 250 kartų.

Per pastaruosius metus Rusijos karinių dalinių aktyvumas netoli Latvijos itin išaugo. Kariniai orlaiviai ir laivai netoli Latvijos sienų šiemet buvo aptikti 200 kartų, įskaitant 50 atvejų, kurių metu užfiksuotas Rusijos karo laivų priartėjimas prie Latvijos sienų.

Rusijos orlaiviai dažniausiai atsisako įvykdyti radaro dispečerio prašymą identifikuotis ir dažnai skrenda be skrydžio plano.

Nuo rugsėjo pradžios, NATO patrulių naikintuvai pakilo virš Baltijos regiono daugiau nei 30 kartų, bandydami perimti Rusijos karinius lėktuvus.

Nacionalinės ginkluotosios pajėgos reguliariai informuoja gyventojus socialiniuose tinkluose apie Rusijos orlaivių ir laivų priartėjimą prie šalies vandenų. Jų duomenimis, Maskva demonstruoja plataus pobūdžio karinių orlaivių ir laivų rūšis: naikintuvų, žvalgybinių orlaivių, bombonešių, sraigtasparnių, fregatos ir korvetės klasių laivų, povandeninių laivų.

NATO sąjungininkės padidino naikintuvų skaičių Baltijos regione nuo šių metų pradžios dėl krizės Ukrainoje. Iš viso 16 naikintuvų buvo dislokuota Estijoje, Lietuvoje ir Lenkijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi