Pasaulyje

2014.11.30 11:50

Fergusone paauglį nušovęs policininkas atsistatydino

BNS2014.11.30 11:50

Baltasis policininkas, kuris Sent Luiso priemiestyje Fergusone nušovė neginkluotą juodaodį paauglį, atsistatydino, bet tai nenumalšino įpykusių protestuotojų, kurie reikalauja teisingumo ir reformų.

Baltasis policininkas, kuris Sent Luiso priemiestyje Fergusone nušovė neginkluotą juodaodį paauglį, atsistatydino, bet tai nenumalšino įpykusių protestuotojų, kurie reikalauja teisingumo ir reformų.

Darrenas Wilsonas atsistatydino priežastimi nurodydamas susirūpinimą vietos gyventojų ir kolegų policininkų saugumu, rodo laiškas, kurį šeštadienį paskelbė vietos žiniasklaida. D. Wilsonas savo laiške rašė, jog viliasi, kad jo atsistatydinimas „sudarys sąlygas bendruomenei pagyti“.

Didžiosios žiuri pirmadienio sprendimas neapkaltinti D. Wilsono ryšium su rugpjūčio 9-osios incidentu, kai jis nušovė 18-metį Michaelą Browną, išprovokavo kelias dienas trukusį sporadišką smurtą Fergusone ir demonstracijas keliuose dideliuose JAV miestuose.

„Vyliausi tęsti darbą policijoje, bet kitų policijos pareigūnų ir bendruomenės saugumas man yra svarbiausi“, – sakoma 28 metų D. Wilsono laiške.

Dešimtys demonstrantų vėl susirinko prie Fergusono policijos nuovados, nors jis ir nusprendė atsistatydinti; protestuotojai padegė JAV vėliavą ir tyčiojosi iš policijos pareigūnų.

Vienas vyras, pristatęs vardu „Kenny“ („Kenis“), sakė: „Esu velniškai pasiutęs. Kiekvieną vakarą mes būsime čia“.

Taip pat įvyko trumpas demonstrantų ir policininkų konfliktas prie vieno baro, bet paskui organizatoriai nuvedė protestuotojus toliau.

Anksčiau šeštadienį maždaug 100 demonstrantų, kurių daugelis yra iš kitų JAV miestų, leidosi į 192 km ilgio „Kelionę už teisingumą“, iš Fergusono priemiesčio, kur gyvena daugiausia juodaodžiai, į Misūrio valstijos sostinę Džeferson Sitį.

Žygių, kuriuos organizavo Nacionalinė asociacija už spalvotųjų pažangą (NAACP), dalyviai reikalauja atleisti Fergusono policijos viršininką, visoje šalyje įgyvendinti policijos reformas ir padaryti galą rasiniam profiliavimui.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.