Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Rusija ragina ES atšaukti sankcijas ir žada atsisakyti nuo atsakomųjų priemonių

BNS2015.09.08 13:45

Maskva paragino Europos Sąjungą (ES) atšaukti sankcijas, kurios yra paskelbtos Rusijai dėl jos vaidmens Ukrainos krizėje, sakydama, kad yra pasiruošusi atšaukti atsakomąsias priemones, nurodė Užsienio reikalų ministerija.

Maskva paragino Europos Sąjungą (ES) atšaukti sankcijas, kurios yra paskelbtos Rusijai dėl jos vaidmens Ukrainos krizėje, sakydama, kad yra pasiruošusi atšaukti atsakomąsias priemones, nurodė Užsienio reikalų ministerija.

„Iš savo partnerių Europoje nieko nelaukiame. Vienintelis dalykas, kurio tikimės – kad jie išeitų iš beprasmiškos sankcijų spiralės ir eitų sankcijų bei „juodųjų sąrašų“ atšaukimo keliu. Tai mums leistų atsisakyti savo sąrašų [...] ir mūsų priimtų atsakomųjų priemonių“, – užsienio reikalų ministro pavaduotojas Aleksejus Meškovas sakė interviu naujienų agentūrai „Interfax“.

Pasak jo, bet kokios sankcijos „atneša žalos ne vien tam, prieš ką jos nukreiptos, bet ir tam, kuris jas paskelbia“.

„Mūsų nuomone, daugėja ES šalių, kuriose didėja supratimas, kad visokios antirusiškos sankcijos yra žalingos pačiai Europos Sąjungai“, – pridūrė A. Meškovas.

Ministro pavaduotojas nurodė, kad dėl Rusijai taikomų sankcijų ES patiriama žala šiais metais gali siekti 40 mlrd. eurų (138 mlrd. litų), o ateinančiais metais gali išaugti dar apie 10 mlrd. eurų (34,5 mlrd. litų). Pareigūnas pridūrė, kad Rusijos nuostoliai tikriausiai bus panašaus dydžio.

„Kalbant apie ES vertinimus dėl (Bendrijos) patiriamų nuostolių – jų duomenimis, šiais metais (nuostoliai) gali sudaryti apie 40 mlrd. eurų, o ateinančiais metais ta suma gali išaugti iki 50 mlrd. eurų. Mūsų pusės vertinimų kol kas nemačiau, bet skaičiai turėtų būti panašūs“, – sakė A. Meškovas.

Pasak jo, prekybos tarp Rusijos ir ES apyvarta per šių metų devynis mėnesius sumažėjo „pagal atskirus vertinimus, 2–3 proc., o (prekybos apyvartos sumažėjimas) su kai kuriomis šalimis siekia jau dešimtis procentų“.

Ministro pavaduotojas pareiškė, kad „ES šalys šauna sau į koją“, nes kiekvieną kartą, plečiant Bendrijos taikomas sankcijas, 28 šalių bloke mažėja darbo vietų, smunka bendrasis vidaus produktas ir didėja jaunimo nedarbas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.