Naujienų srautas

Pasaulyje2014.11.28 13:30

Rusijos karo laivai pralauks audrą Lamanšo kanale

BNS 2014.11.28 13:30

Rusijos gynybos ministerija pranešė, kad šalies karo laivai, dalyvavę savaitę trukusiuose manevruose Šiaurės jūroje, įplaukė į Lamanšo sąsiaurį, kur ketina laukti, kol praslinks smarki audra.

Rusijos gynybos ministerija pranešė, kad šalies karo laivai, dalyvavę savaitę trukusiuose manevruose Šiaurės jūroje, įplaukė į Lamanšo sąsiaurį, kur ketina laukti, kol praslinks smarki audra.

Valstybinė naujienų agentūra „RIA Novosti“ nurodė, kad tie laivai, vadovaujami povandeninių laivų medžiotojo „Severomorsk“, praplaukė Doverio sąsiaurį ir dabar yra tarptautiniuose vandenyse Senos įlankoje, laukdami, kol praslinks audra.

„Stovėjimo metu laivų įgulos mokysis atremti povandenines diversines pajėgas ir priemones, treniruosis užtikrinti laivo gyvybingumą prasiveržus į vidų vandeniui ir kilus gaisrui“, – sakoma agentūros pranešime, kuriame cituojama Šiaurės laivyno pateikta informacija.

Ministerija nurodė, kad ta laivų grupė, kurioje dar yra didelis desanto laivas „Aleksandr Otrakovskij“, tanklaivis ir gelbėjimo vilkikas, dalyvavo karinių jūrų pajėgų pratybose Šiaurės jūroje nuo lapkričio 20 dienos.

Prancūzijos karinės jūrų pajėgos patvirtino tos grupės buvimo vietą ir nurodė, kad Rusijos karo laivų lankymasis Lamanšo sąsiauryje nėra neįprastas.

„Jie ten nevykdo pratybų – tiesiog laukia toje zonoje, kur jie gali lankytis po kelis kartus per metus“, – nurodė šaltiniai Prancūzijos karinių jūrų pajėgų informacijos tarnyboje.

Rusijos pajėgos vykdė įvairias karines pratybas po to, kai Maskva aneksavo Krymo pusiasalį ir įsitraukė į konfliktą rytų Ukrainoje.

Vienoje neseniai paskelbtoje analitinėje ataskaitoje pažymima, kad Rusijos ir NATO karinių pajėgų susidūrimų labai pagausėjo po kovą įvykdytos Krymo aneksijos, įskaitant šalių oro erdvės pažeidimus ir artimus susitikimus jūroje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi