Naujienų srautas

Pasaulyje2012.11.23 18:36

Per konfliktus Sirijoje „apšaudoma“ ir švietimo sistema

Tęsiantis neramumams Sirijoje, švietimo sistema patiria sunkumų. Dalį šalies mokyklų tenka uždaryti dėl susirėmimų. Sukilėliai praneša stiprinantys savo įtaką šalies rytuose.    

Tęsiantis neramumams Sirijoje, švietimo sistema patiria sunkumų. Dalį šalies mokyklų tenka uždaryti dėl susirėmimų. Sukilėliai praneša stiprinantys savo įtaką šalies rytuose.

Nurimus šūviams Alepo, didžiausio Sirijos miesto, pakraščiuose ima skambėti mokyklų nelankančių vaikų balsai. Naujienų agentūra „Reuters“ praneša, kad dauguma mokyklų Alepe uždaryta nuo tada, kai prieš 3 mėnesius miestas tapo vyriausybės pajėgų ir sukilėlių susišaudymų lauku. Nuo susirėmimų kenčia ne tik švietimo, bet ir sveikatos apsaugos ar kitos viešosios įstaigos.

„Mokyklą sugriovė Asado teroristų gaujos. Tai buvo nauja mokykla, mokiniai čia mokėsi tik savaitę“, – teigia kalbinti Alepo gyventojai.

Šalies aktyvistai stengiasi užkaišyti švietimo spragas mečetėse. Savanoriai mokytojai sako, kad tai bene vienintelė kiek saugesnė vieta, kur gali susirinkti Sirijos vaikai.

„Mes čia tam, kad ir toliau mokytume. Dievui padedant, mokome Korano, matematikos, arabų kalbos, šiek tiek etiketo – kaip mandagiai valgyti, elgtis“, – pasakoja aktyvistas.

Sirijos sukilėliai pranešė užėmę svarbią karinę bazę šalies rytuose. Ten ataka padidino opozicijos įtaką. Tačiau visus svarbiausius miestus ir toliau valdo Basharo al–Assado pajėgos, o sukilėliai paprastai aktyviai veikia priemiesčiuose. Mėnesio pradžioje įvairios Sirijos opozicinės grupės įkūrė koaliciją – ji apima ne tik išeiviją ar sukilime dominuojančius sunitus, bet ir kitas religines grupes bei Sirijos laisvąją armiją. Koalicija siekia sukurti tvarų, visų šalies grupių interesus užtikrinantį režimą. Sirijos nacionalinę koaliciją pripažino ir Vakarų šalys, ir Arabų lyga.

Sirijos konflikte, aktyvistų duomenimis, jau žuvo daugiau kaip 40 000 žmonių. Mažiausiai 28 026 žuvusieji yra sukilėliai ir civiliai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi