Pasaulyje

2012.11.23 13:49

Saudo Arabija: vyrui žinute pranešama, jei jo žmona išvyksta iš šalies

LRT.lt2012.11.23 13:49

Moteris Saudo Arabijoje akylai stebi vyriausybės elektroninė sistema, kuri žinute informuoja jų globėjus vyrus, jei šios bando išvykti iš šalies. 

Moteris Saudo Arabijoje akylai stebi vyriausybės elektroninė sistema, kuri žinute informuoja jų globėjus vyrus, jei šios bando išvykti iš šalies.

Nuo praėjusios savaitės vyrai Saudo Arabijoje į mobiliuosius telefonus pradėjo gauti žinutes, informuojančias, kada jų globojamos moterys išvyksta iš šalies, net jei jie keliauja kartu, praneša telegraph.co.uk.

Saudo Arabijos moterų teises ginanti aktyvistė Manal al-Sherif, kuri praėjusiais metais ragino moteris priešintis draudimui vairuoti, teigė, kad su ja susisiekęs vyras pasakojo, jog imigracijos tarnybų siunčiamą pranešimą gavo oro uoste, kuriame buvo kartu su žmona.

„Valdžia naudojasi technologijomis moterims stebėti. Ši technologija tarnauja atsilikimui, kad moterys ir toliau liktų įkalintos“, – teigė rašytoja ir žurnalistė Badriya al-Bishr.

Pagal griežtus įstatymus, paremtus vahabitų islamo interpretacija, moterims Saudo Arabijoje be vyro globėjo (sutuoktinio, tėvo ar brolio) leidimo neleidžiama išvykti iš šalies. Moteris pasienyje turi pateikti globėjo pasirašytą dokumentą, vadinamą „geltonuoju lapu“.

2011 metų birželį aktyvistės pradėjo kampaniją, nukreiptą prieš draudimą moterims vairuoti. Dauguma jų buvo sulaikytos ir priverstos pasirašyti pasižadėjimą, kad niekuomet nevairuos.

Saudo Arabija – vienintelė šalis pasaulyje, draudžianti moterims vairuoti.

Praėjusiais metais karalius Abdullah suteikė moterims teisę balsuoti ir kandidatuoti 2015 metais vyksiančiuose vietos valdžios rinkimuose.

Begaliniai apribojimai moterims nulėmė tai, kad daugelis jų neturi darbo. Skaičiuojama, kad moterų bedarbystė siekia 30 proc. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.