Pasaulyje

2014.11.26 19:38

NATO labai nerimauja dėl Rusijos karinių pajėgų telkimo Kryme

BNS2014.11.26 19:38

NATO vyriausiasis karo vadas trečiadienį perspėjo, kad Rusijos vykdomu aneksuoto Krymo pusiasalio militarizavimu Maskva gali siekti kontroliuoti visą Juodosios jūros regioną.

NATO vyriausiasis karo vadas trečiadienį perspėjo, kad Rusijos vykdomu aneksuoto Krymo pusiasalio militarizavimu Maskva gali siekti kontroliuoti visą Juodosios jūros regioną.

„Mes esame labai susirūpinę dėl Krymo militarizavimo, – pasakė per spaudos konferencija Kijeve JAV generolas Philipas Breedlove`as. – Pajėgumai, kurie dabar telkiami Kryme, turės įtakos beveik visai Juodajai jūrai“.

Amerikos pajėgų Europoje vadas Ph. Breedlove`as sakė, kad sparnuotųjų ir zenitinių raketų sistemos, sumontuotos iš Ukrainos kovo mėnesį atimtame pusiasalyje, „galės daryti įtaką“ visam strateginiam regionui.

Pasak jo, JAV vadovaujamas aljansas būgštaudamas laukia kokių nors „ženklų“, rodančių, jog Rusija bandytų perkelti dalį savo branduolinio arsenalo į Krymą.

Rusijos gynybos ministerija trečiadienį pranešė, kad į Krymą išsiuntė 14 karinių lėktuvų, kurie bus dalis 30 lėktuvų eskadrilės, dislokuotos pusiasalyje.

Ph. Breedlove`as trečiadienį atvyko į Ukrainą susitikti su aukšto rango politiniais lyderiais ir kariuomenės vadais aptarti krizės, dėl kurios Vakarų santykiai su Maskva pasiekė nuo Šaltojo karo laikų nematytas žemumas.

Ukrainos pareiškimas apie jos viltį prisijungti prie Vakarų saugumo bloko dar labiau suerzino Rusiją, kuri, kaip įtariama, palaiko separatistų kovotojus rytinėje Ukrainoje, kur per konfliktą nuo balandžio mėnesio žuvo daugiau nei 4,3 tūkst. žmonių.

Vis tik Ukrainos galimybės prisijungti prie NATO artimiausioje ateityje yra labai menkos, kadangi sienų saugumas ir blogai techniškai aprūpintos kariuomenės reforma būtų būtinos šio stojimo sąlygos.

Ph. Breedlove`as taip pat sakė, kad Aljansas prisideda prie Ukrainos pajėgų apmokymo, kuris padės jiems susipažinti su „NATO taktika, technika ir procedūromis“, tačiau sprendimą dėl šalies stojimo turi priimti politiniai vadovai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.