Naujienų srautas

Pasaulyje2014.11.26 16:33

Egiptas atidarė sienos su Gazos Ruožu perėją

ELTA 2014.11.26 16:33

Egiptas trečiadienį atidarė Rafaho sienos perėją į Gazos Ruožą, kad leistų tūkstančiams palestiniečių grįžti namo, tačiau siena liks uždaryta eismui kita puse, praneša „Reuters“.

Egiptas trečiadienį atidarė Rafaho sienos perėją į Gazos Ruožą, kad leistų tūkstančiams palestiniečių grįžti namo, tačiau siena liks uždaryta eismui kita puse, praneša „Reuters“.

Vieni svarbiausių Gazos vartų į išorinį pasaulį, Rafaho perėja, buvo uždaryta spalio 25 dieną po islamistų kovotojų sprogdinimų Egipto Sinajaus pusiasalyje, kada žuvo 33 saugumo pajėgų nariai. Tai buvo vienas didžiausių išpuolių prieš valstybę nuo islamisto prezidento Mohamedo Mursio nuvertimo 2013 metų liepą.

Uždarius sienos perėją apie 6 tūkst. palestiniečių liko įstrigę Egipte ar trečiojoje šalyje. Be to, tūkstančiai sužeistų žmonių Gazoje nori patekti į Egiptą dėl medikų pagalbos, informavo islamistų kontroliuojamos Gazos pareigūnai.

Egipto valstybinė televizija skelbė, kad Rafaho perėja bus atidaryta trečiadienį nuo 12.00 iki 16.00 val. ir ketvirtadienį nuo 7.00 iki 16.00 val. Lietuvos laiku.

Gazą kontroliuoja islamistų kovotojų grupė „Hamas“, ilgą laiką palaikiusi ryšius su Musulmonų brolija, su kuria buvo susidorota iš valdžios pašalinus M. Mursį. „Hamas“ santykiai su dabartine Egipto vyriausybe įtempti.

Po išpuolių praėjusį mėnesį Egipto kariuomenė suintensyvino karines operacijas Sinajuje ir sugriovė namus dėl kilometro pločio buferinės zonos prie Gazos teritorijos. Egipto saugumo pajėgos siekia sunaikinti tunelių tinklą, kuriuo gabenami ginklai į Gazą ir iš jos.

Per 50 dienų trukusį „Hamas“ ir Izraelio karą liepą ir rugpjūtį buvo sugriauti ištisi Gazos rajonai, tūkstančiai žmonių liko be namų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi