Pasaulyje

2014.11.25 16:40

ES dėl oro užterštumo kasmet patiria milijardinių nuostolių

ELTA 2014.11.25 16:40

Europos Sąjungos (ES) šalys dėl oro užterštumo kasmet patiria milijardinių nuostolių, praneša agentūra „Reuters“.

Europos Sąjungos (ES) šalys dėl oro užterštumo kasmet patiria milijardinių nuostolių, praneša agentūra „Reuters“.

Europos aplinkos agentūros duomenimis, 2012-aisiais nuostoliai dėl padidėjusių išlaidų sveikatai, nedarbingumo, žalos pastatams bei prarasto derliaus siekė iki 189 mlrd. eurų. Tai atitinka Suomijos BVP.

Geriausiu atveju 2012-aisiais žala buvo 59 mlrd. eurų. Tačiau skaičiuojant pagal kitokius vertinimo kriterijus, agentūros teigimu, ši suma siekė 189 mlrd. eurų. Tai yra mažiau nei 2008-aisiais, kai patirti nuostoliai buvo nuo 79 iki 251 mlrd. eurų. Tai siejama su griežtesniais ES aplinkos įstatymais ir ekonomine krize. Didelis iššūkis yra šią mažėjančių emisijų tendenciją išlaikyti ir augant ekonomikai.

Praėjusių metų pabaigoje Europos Komisija pateikė pasiūlymus dėl kenksmingųjų medžiagų išmetimo mažinimo pramonėje ir transporto tinkle. Tačiau nuo lapkričio pradžios dirbanti naujoji Europos Komisija, „Reuters“ turima informacija, svarsto keisti naujosios oro kokybės direktyvos projektą ar net visai jo atsisakyti.

Pramonės šakos nurodo, kad sugriežtinus klimato apsaugos nuostatas jo praras konkurencingumą ir praktiškai bus priverstos perkelti gamybą iš Europos.