Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.14 17:02

Prancūzija atidėjo „Mistral“ perdavimą Rusijai

BNS, ELTA 2015.02.14 17:02

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as antradienį dėl krizės Ukrainoje atidėjo prieštaringai vertinamą „Mistral“ klasės jūrų desanto laivo perdavimą Rusijai.

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as antradienį dėl krizės Ukrainoje atidėjo prieštaringai vertinamą „Mistral“ klasės jūrų desanto laivo perdavimą Rusijai.

Prezidentūros paskelbtame pareiškime nurodoma, kad laivo perdavimas atidėtas „iki atskiro pranešimo“.

„Respublikos prezidentas mano, kad dabartinė situacija Ukrainos rytuose vis dar neleidžia perduoti pirmojo laivo“, – rašoma pareiškime

Neišpildytos sąlygos

Prancūzijos užsienio reikalų ministras Laurentas Fabiusas antradienį pareiškė, kad sąlygos pristatyti „Mistral“ klasės desantinį laivą Rusijai buvo neišpildytos, praneša AFP.

„Mes manome, kad pristatymo sąlygos yra neišpildytos dėl šiandien akivaizdžių priežasčių“, – Prancūzijos „Inter“ radijo laidai sakė L. Fabiusas.

Rusija anksčiau yra įspėjusi Prancūziją dėl rimtų padarinių, jei Paryžius nepristatys Maskvai pirmojo „Mistral“ klasės laivo „Vladivostok“ iki lapkričio pabaigos.

Tačiau L. Fabiusas atsisakė komentuoti tikslaus pristatymo termino, kuris, anot jo, nurodytas sutartyje.

„Iš Rusijos pusės yra nepriimtinas tiesioginis ar netiesioginis separatistų palaikymas, tačiau iš Ukrainos pusės taip pat sklinda nepriimtini pareiškimai“, – tikino užsienio reikalų ministras, užsimindamas apie Kijevo išreikštą norą prisijungti prie NATO.

2011-aisiais Prancūzija sutiko už 1,2 mlrd. eurų pastatyti Rusijai du „Mistral“ tipo desantinius atakos laivus. Sutartyje buvo numatyta, kad pirmasis karo laivas „Vladivostok“ bus pristatytas 2014-ųjų spalį ar lapkritį, o kitas – „Sevastopol“ – 2015-aisiais. Tačiau Eliziejaus rūmai pranešė, kad dėl neramumų Ukrainos rytuose „Mistral“ karo laivai į Rusiją gali būti nepristatyti. Vėliau Prancūzijos prezidentas F. Olandas sakė, kad pirmąjį laivą „Vladivostok“ perduos tik tuo atveju, jeigu Ukrainos konflikte bus sudaryta tvari paliaubų sutartis ir rastas politinis sprendimas.

Rusijos vadovybė lapkričio 14 dieną pareiškė, kad Maskva „Mistral“ laivo „Vladivostok“ lauks iki lapkričio pabaigos, jei Paryžius nevykdys įsipareigojimų, Prancūzijai grės teisminės procedūros.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi