Pasaulyje

2014.11.25 11:46

Popiežius atvyko į Europos Parlamentą pasakyti kalbos

BNS2014.11.25 11:46

Popiežius Pranciškus antradienį atvyko į Strasbūrą trumpo vizito Europos Parlamente, kur turėtų paraginti „pavargusią“ Europą rasti naujos energijos, pranešė žurnalistai.

Popiežius Pranciškus antradienį atvyko į Strasbūrą trumpo vizito Europos Parlamente, kur turėtų paraginti „pavargusią“ Europą rasti naujos energijos, pranešė žurnalistai.

Argentiniečių pontifikas taip pat lankysis Europos Taryboje. Tai pirmasis popiežiškas vizitas šiame Prancūzijos mieste nuo 1988 metų, kai Strasbūre lankėsi popiežius Jonas Paulius II.

Pranciškus taip pat trumpam susitiks su darbą baigiančiu Europos Vadovų Tarybos pirmininku Hermanu van Rompuy ir naujuoju Europos Komisijos pirmininku Jeanu-Claude`u Junckeriu.

Nuo praėjusio popiežiaus apsilankymo Strasbūre 1988-aisiais „klimatas“ smarkiai pasikeitė ir Vatikano stebėtojai sako, jog Pranciškui teks labiau stengtis, kad jo balsas vis pasaulietiškesniame žemyne būtų išgirstas.

Tikinčiųjų minios popiežiaus kalbas turėtų stebėti didžiuliuose ekranuose priešais miesto katedrą. Dėl protokolo reikalavimų Katalikų bažnyčios vadovas iš Europos Parlamento į Europos Tarybą važiuos, o ne eis, prieš kelionę nurodė Vatikanas.

77 metų popiežius anksčiau yra pavadinęs Europą „pavargusiu“ žemynu, kuris pametė savo kelią, ir gali pakartoti tokius perspėjimus didėjant radikalizacijai, ypač – tarp nusivylusių jaunesnės kartos atstovų.

Tikimasi, kad popiežius paragins siekti didesnės tolerancijos, socialinio įtraukimo ir dialogo, kaip išeities didėjant rasizmui nuo ekonomikos krizės smarkiai nukentėjusiose šalyse, kur klesti nacionalistinės, euroskeptiškos ir antiimigracinės partijos.

Jo vizitas provokavo protestus kai kuriuose sluoksniuose, tarp jų – „Femen“ aktyvistės pirmadienio akciją, kai ji nuogomis krūtimis užlipo ant altoriaus katedros Strasbūro katedroje. Kritikai peikia Europos Parlamento pirmininko Martino Schulzo sprendimą pakviesti religinį lyderį sakyti kalbos pasaulietiškai institucijai.

M. Schultzas kvietimą šį savaitgalį teisino Vatikano laikraščio „L`Osservatore Romano“ redakcijos skiltyje ir sakė, kad šis vizitas galėtų padėti „Europai nusikratyti savo stingulio“ ir jokiu būdu nėra „ataka prieš pasaulietiškumą“.

Popiežiaus dešinioji ranka, Vatikano premjeras Pietro Parolinas sakė, kad Pranciškaus žinia turės stiprią socialinę dimensiją, ir paragino katalikus įnešti savo indėlį į Europos projektą, demonstruojant „solidarumą su nušalintaisiais“.

Pasaulio 1,2 mlrd. katalikų lyderis tikriausiai ragins labiau stengtis spręsti jaunimo nedarbo, kuris žemyne yra vidutiniškai 21,6 proc., problemą ir rūpintis tais, kurie bėga iš karo zonų ir nuo persekiojimo, taip pat – pagyvenusiais žmonėmis.

Daugeliui, pirmiausia – Bažnyčios konservatorių sparne, svarbu tai, ar Pranciškus paminės tokius opius klausimus kaip gėjų santuokos, abortai ir eutanazija, po pastaruoju metu priimtų įstatymų pakeitimų Europos šalyse.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.