Pasaulyje

2015.09.08 13:45

„NY Times“: atsistatydins JAV gynybos sekretorius

BNS2015.09.08 13:45

Spaudžiamas JAV gynybos sekretorius Chuckas Hagelis atsistatydins pirmadienį, kaip pranešama laikraštyje „The New York Times“, po kritikos kampanijų Afganistane ir smūgių džihadistų judėjimą „Islamo valstybė“ atžvilgiu.

Spaudžiamas JAV gynybos sekretorius Chuckas Hagelis atsistatydins pirmadienį, kaip pranešama laikraštyje „The New York Times“, po kritikos kampanijų Afganistane ir smūgių džihadistų judėjimą „Islamo valstybė“ atžvilgiu.

Pasak dienraščio, 68-erių buvęs senatorius ir Vietnamo karo veteranas pasirodys kartus su prezidentu Baracku Obama ir paskelbs apie pasitraukimą.

„Spalį sekretorius Hagelis pradėjo sakyti prezidentui apie pasitraukimą iš administracijos... Tie pokalbiai tęsėsi kelias savaites“, – pasakojo vienas administracijos pareigūnų.

„Įpėdinis bus įvardintas netrukus, bet sekretorius Hagelis liks gynybos sekretoriumi, kol pakeitimą patvirtins Jungtinių Valstijų Senatas'“, – pridūrė jis.

Kol kas Baltieji rūmai niekuo neužsimena, kas galėtų pakeisti Ch. Hagelį Pentagone, bet „The New York Times“, paskelbęs apie atsistatydinimą, paminėjo net tris kandidatus.

Tai buvusi Pentagono vadovo pavaduotoja Michele Flournoy, Roud Ailendo senatorius, buvęs karininkas Jackas Reedas ir kitas buvęs gynybos sekretoriaus pavaduotojas Ashtonas Carteris.

Ch. Hagelis, respublikonų senatorius, 2003-aisias balsavo už JAV įsiveržimą į Iraką, bet vėliau ėmė kritikuoti šį užsitęsusį konfliktą, o praėjusių metų pradžioje B. Obama pavedė jam rūpintis JAV pajėgų išvedimu iš Afganistano.

Vietnamo kare įgyta puskarininkio Ch. Hagelio patirtis laikyta vertybe gynybos ministro poste, bet jo vieši pasisakymai dažnai būdavo netaktiški ar gluminantys, kai JAV administracija stengiasi prisitaikyti prie naujų konfliktų.

„Per pastaruosius dvejus metus sekretorius Hagelis padėjo valdyti intensyvų pereinamąjį JAV ginkluotųjų pajėgų laikotarpį, tai ir pajėgų Afganistane mažinimas, ir poreikis parengti mūsų pajėgas būsimoms misijoms, ir griežtas biudžetas, kai reikia išlaikyti pajėgas stiprias ir parengtas“, – aiškino pareigūnas.

„Per beveik dvejus metus sekretorius Hagelis buvo tvirta ranka, vadovaujanti mūsų kariškiams per šį perėjimą ir padedanti atsakyti į iššūkius – nuo ISIL („Islamo valstybės“ džihadistų) iki Ebolos (viruso sukeltos epidemijos)“, – tęsė pašnekovas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt