Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Suomijos prezidentas: jei prisijungsime prie NATO, mūsų santykiai su Rusija blogės

ELTA2015.09.08 13:45

Suomijos prisijungimas prie NATO akivaizdžiai pakenktų šalies santykiams su Rusija, interviu amerikiečių dienraščiui „Washington Post“ sakė Suomijos prezidentas Sauli Niinisto.

Suomijos prisijungimas prie NATO akivaizdžiai pakenktų šalies santykiams su Rusija, interviu amerikiečių dienraščiui „Washington Post“ sakė Suomijos prezidentas Sauli Niinisto.

„Akivaizdu, jei Suomija prisijungtų prie NATO, tai neabejotinai pakenktų santykiams su Rusija, – įsitikinęs prezidentas. – Nesu prieš NATO ir narystę laikau galimu variantu“, – tikino S. Niinisto, pridūręs, kad šiuo klausimu turėtų vyrauti pasirinkimo laisvė.

Straipsnio autorius citavo Suomijos premjero Alexandero Stubbo žodžius, esą Helsinkis prieš 20 metų galėjo įstoti į Aljansą. S. Niinisto su tuo sutiko ir teigė, kad tai būtų buvęs lengvas žingsnis, kadangi tuo metu Rusija buvo silpna valstybė.

Suomijos užsienio reikalų ministras Erkki Tuomioja interviu tam pačiam leidiniui tvirtino, kad per ateinančius rinkimus pavasarį klausimas dėl stojimo į NATO nebus keliamas, kadangi nė viena partija nėra suinteresuota tai daryti.

„Nė vienai partijai tai neaktualu. Konservatorių ir Švedų partijos palaiko šią idėją, tačiau elektoratas – ne, todėl partijos nelaimės rinkimų, jei prasitars apie galimybę įstoti į NATO. Mes, socialdemokratai, taip pat nekelsime šio klausimo“, – teigė Suomijos užsienio reikalų ministras.

E. Tuomioja taip pat akcentavo, kad šalies santykiai su Rusija išlieka stabilūs.

„Mes turime 1,3 tūkst. km sieną su Rusija. Mūsų nuomone, taip pat ir Rusijos požiūriu, tai pati stabiliausia ir mažiausiai problematiška siena iš visų, kurias ji turi. Manau, kad Maskva nori, jog ši siena liktų tokia, kokia yra.

Jie nemato priežasties tikėti, kad suomių teritorija galėtų būti naudojama priešiškiems veiksmams. Tokia mūsų pozicija išlieka nuo Antrojo pasaulinio karo“, – tvirtino E. Tuomioja.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.