Naujienų srautas

Pasaulyje2019.03.11 13:13

Šiaurės Korėjos lyderio giminaičio nužudymu įtarta indonezietė išėjo į laisvę

BNS 2019.03.11 13:13

Indonezietė, dvejus metus laikyta arešte Malaizijoje dėl įtariamo vaidmens nužudant Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno netikrą brolį, pirmadienį buvo paleista, prokurorams netikėtai panaikinus kaltinimus žmogžudyste.

Siti Aisyah verkė ir apkabino vietnamietę Doan Thi Huong, taip pat suimtą dėl Kim Jong Namo nužudymo. Vėliau ji paliko teismo salę ir buvo išvežta ambasados automobiliu. Moteris žurnalistams sakė tik pirmadienį ryte sužinojusi, kad bus paleista.

„Jaučiuosi labai laiminga, – S. Aisyah sakė per vėliau Indonezijos ambasadoje surengtą spaudos konferenciją. – Nesitikėjau, kad šiandien bus mano laisvės diena.“

Abi jaunos moterys kaltinamos 2017 metų vasario 13-ąją Kvala Lumpūro oro uosto terminale patrynusios Kim Jong Namo veidą skepetaite, suvilgytą nervus paralyžiuojančia medžiaga VX. Jos sakė maniusios dalyvaujančios televizijos pokštų laidoje.

S. Aisyah ir Doan Thi Huong buvo vienintelės sulaikytos įtariamosios, nes keturi su šiuo incidentu siejami Šiaurės Korėjos piliečiai išvyko iš šalies tą patį rytą, kai buvo nužudytas Kim Jong Namas.

Kai prokurorai atšaukė indonezietei pareikštus kaltinimus nužudymu, Aukštasis Teismas paleido S. Aisyah be išteisinimo. Šio sprendimo priežastis nebuvo įvardyta.

Bylos nagrinėjimas bus tęsiamas ketvirtadienį. Numatoma, kad per šį posėdį kaltintojai atsakys į Doan Thi Huong advokatų prašymą, kad vyriausybės atšauktų jų klientei iškeltus kaltinimus.

Indonezijos vyriausybė pareiškė, kad S. Aisyah buvo paleista dėl aukštu lygiu vykdyto Džakartos lobizmo. Užsienio reikalų ministerijos pranešime sakoma, kad moteris buvo „apgauta ir nesuvokė, kad ja manipuliuoja Šiaurės Korėjos žvalgyba“.

Taip pat pabrėžiama, kad S. Aisyah, paprasta migrantė darbininkė, buvo įsitikinusi, jog dalyvauja televizijos laidoje, o nužudyti Kim Jong Namo jokiu būdu neketinusi.

URM nurodė, kad pastaruosius dvejus metus klausimas dėl S. Aisyah padėties buvo keliamas „kiekviename Indonezijos ir Malaizijos dvišaliame susitikime, įskaitant vykusius tarp prezidentų ir viceprezidentų, taip pat užsienio reikalų ir kitų kabineto narių susitikimus su kolegomis malaiziečiais.

S. Aisyah paleidžiama likus vos mėnesiui iki Indonezijos visuotinių rinkimų. Jis gali būti naudingas perrinkimo siekiančiam prezidentui Joko Widodo.

Moteris padėkojo Joko Widodo ir jo vyriausybei, padėjusiai užtikrinti jos paleidimą. Pasak pareigūnų, S. Aisyah tiki vėliau pirmadienį parskristi į Džakartą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi