Naujienų srautas

Pasaulyje2012.11.22 08:46

Tarp Izraelio ir „Hamas“ nematyti smurto ženklų

ELTA 2012.11.22 08:46

Tarp Izraelio ir islamistų judėjimo „Hamas“, kuris kontroliuoja Gazos ruožą, ketvirtadienį nematyti smurto proveržio, praneša BBC.

Tarp Izraelio ir islamistų judėjimo „Hamas“, kuris kontroliuoja Gazos ruožą, ketvirtadienį nematyti smurto proveržio, praneša BBC.

Izraelio radijas skelbė, kad iš Gazos buvo paleistos kelios raketos, tačiau nėra ženklų, kad Izraelis būtų ėmęsis atsakomųjų veiksmų.

Naktį į ketvirtadienį Gazos gyventojai išėjo į gatves švęsti paliaubų, mojavo vėliavomis ir šaudė saliutus.

Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryba ragino Izraelį ir „Hamas“ laikytis susitarimo dėl kovų nutraukimo, kuriame tarpininkavo Egiptas.

Pirmame pranešime nuo smurto proveržio Gazoje Saugumo Taryba gyrė Egipto prezidentą Mohamedą Mursį (Mohammed Mursi) bei kitus asmenis, susijusius su diplomatinėmis pastangomis.

JT generalinis sekretorius Pan Gi Munas (Ban Ki-moon) konflikto metu susitiko su regiono lyderiais, pasveikino sudarytas paliaubas ir teigė, kad Gazai nedelsiant turi būti suteikta humanitarinė pagalba.

Nuo Izraelio operacijos Gazoje pradžios praėjusią savaitę žuvo penki izraeliečiai ir daugiau nei 150 palestiniečių.

Pagal susitarimą Izraelis sutiko nutraukti karinius veiksmus prieš taikinius, o palestiniečių grupės - raketomis atakuoti Izraelį ir rengti atakas pasienyje. Be kita ko, Jeruzalė taip pat turi pradėti diskusijas dėl Gazos ruožo sienų atidarymo ir žmonių bei prekių judėjimo apribojimų sušvelninimo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi