Pasaulyje

2014.11.23 14:29

V. Putinas: Rusija nėra ir nebus izoliuota dėl Ukrainos krizės

BNS2014.11.23 14:29

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sakė, kad Maskva nėra ir nebus izoliuota tarptautinėje arenoje dėl Ukrainos krizės, ir atmetė riziką dėl Vakarų sankcijų, naftos kainos ir rublio kurso kritimo „katastrofiškų pasekmių“ Rusijos ekonomikai.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sakė, kad Maskva nėra ir nebus izoliuota tarptautinėje arenoje dėl Ukrainos krizės, ir atmetė riziką dėl Vakarų sankcijų, naftos kainos ir rublio kurso kritimo „katastrofiškų pasekmių“ Rusijos ekonomikai.

JAV ir Europos Sąjunga (ES) įvedė Rusijai sankcijas dėl jos įvykdytos Ukrainos Krymo pusiasalio aneksijos ir paramos Rytų Ukrainos separatistams.

„Suprantame geležinės uždangos pražūtingą poveikį mums“, – sakė V. Putinas sekmadienį paskelbtame interviu naujienų agentūrai TASS.

„Ir per kitų valstybių istoriją buvo periodų, kai šalys bandė atsiriboti nuo likusios pasaulio dalies, labai brangiai už tai sumokėjusios. Praktiškai – degradacija ir žlugimu. Mes jokiu būdu šiuo keliu neisime. Ir aplink mus niekas sienutės nepastatys. Neįmanoma!“ – sakė jis.

Sankcijos smogė silpnai Rusijos ekonomikai ir išprovokavo rublio kurso kritimą, o spaudimą dar padidino didelis naftos kainos pasaulio rinkoje kritimas. Nafta yra vienas pagrindinių Rusijos eksporto dalykų.

„Jeigu energijos šaltinių kainos mažinamos specialiai, tai smogia ir tiems, kas tuos apribojimus įveda“, – sakė V. Putinas.

„Šiuolaikinis pasaulis susaistytas tarpusavio priklausomybės ryšiais. Visai nėra faktas (tai), kad sankcijos, staigus naftos kainų kritimas, nacionalinės valiutos nuvertėjimas nulems negatyvius rezultatus ar katastrofiškas pasekmes tik mums. Tokio dalyko nebus!“ – nurodė jis.

V. Putinas naftos kainų mažėjimą susiejo su JAV skalūnų naftos ir dujų gavybos padidėjimu, didesne gavyba Libijoje ir Saudo Arabijoje, taip pat – gavyba Irake, įskaitant, pasak jo, pardavimą juodojoje rinkoje, kurį vykdo „Islamo valstybės“ kovotojai, kontroliuojantys dideles Irako teritorijos dalis.

„Problemos kyla, jos auga ir augs, blogindamos situaciją, bet ne tik Rusijai – ir mūsų partneriams, tarp jų – naftą ir dujas išgaunančioms šalims. Štai mes kalbame apie naftos kainų sumažėjimą. Tai iš dalies vyksta dėl to, kad Jungtinėse Valstijoje pradėjo išgauti skalūnų naftą ir dujas“, – sakė V. Putinas.

„Valstijos reikšmingu laipsniu dabar aprūpina save savomis žaliavomis. Kol kas ne visiškai, bet – reikšmingu (mastu). Bet koks tokios gavybos pelningumas? Įvairiuose JAV regionuose įvairus. Nuo 65 dolerių už barelį iki 83 dolerių. Dabar kaina už naftos statinę nukrito žemiau 80 dolerių“, – nurodė jis.

„Skalūnų dujų gavyba tampa nerentabili. Gal Saudo Arabija specialiai nori „užmušti“ savo konkurentus“, – pridūrė Rusijos lyderis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.