Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Japonijoje per žemės drebėjimą sužeisti 39 žmonės

BNS 2015.09.08 13:45

Centrinėje Japonijoje per 6,2 balo stiprumo žemės drebėjimą buvo sužeisti 39 žmonės, keli iš jų – sunkiai, be to, sugriuvo namai populiariame slidinėjimo kurorte, sekmadienį pranešė vyriausybė.

Centrinėje Japonijoje per 6,2 balo stiprumo žemės drebėjimą buvo sužeisti 39 žmonės, keli iš jų – sunkiai, be to, sugriuvo namai populiariame slidinėjimo kurorte, sekmadienį pranešė vyriausybė.

Drebėjimas įvyko šeštadienį 22 val. 8 min. vietos (15 val. 8 min. Lietuvos) laiku, jo hipocentras buvo 10 km gylyje, o epicentras – Nagano prefektūros šiaurėje, į šiaurės vakarus nuo Tokijo, pranešė JAV geologijos tarnyba (USGS).

Vyriausybė sekmadienį patvirtino, kad per drebėjimą buvo sužeisti 39 žmonės, buvo sugriauta namų, nutraukta vandentiekio vamzdžių ir kad labiausiai nukentėjo kalnuoti rajonai.

Garsiajame Nagano prefektūros Hakubos kaime – populiariame slidinėjimo kurorte, kur vyko 1998 metų žiemos olimpiados dalis, – daug namų buvo sugriauta, pranešė vietos valdžia. Iš paukščio skrydžio nufilmuotame visuomeninio transliuotojo NHK reportaže buvo matyti griuvėsiais virtę namai.

Netrukus po drebėjimo griuvėsiuose Hakuboje buvo įstrigę maždaug 30 žmonių, bet visi jie buvo išgelbėti, pranešė „Jiji Press“.

Meteorologijos agentūra perspėjo, kad artimiausią savaitę galimi stiprūs pakartotiniai požeminiai smūgiai.

Septyni branduoliniai reaktoriai didelėje atominėje elektrinėje „Kashiwazaki-Kariwa“ kaimyninėje Nigatos prefektūroje nenukentėjo, nes neveikia nuo 2011-ųjų.

Kitos atominės elektrinės taip pat nenukentėjo.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi