Naujienų srautas

Pasaulyje2014.11.22 16:04

Kinijos pietvakarius supurtė 5,9 balo žemės drebėjimas, žuvo vienas žmogus

BNS 2014.11.22 16:04

Kinijos pietvakarinę Sičuano provinciją šeštadienį supurtė 5,9 balo žemės drebėjimas, pranešė JAV Geologijos tarnyba (USGS), o Kinijos valstybinė žiniasklaida paminėjo vieną žuvusį žmogų.

Kinijos pietvakarinę Sičuano provinciją šeštadienį supurtė 5,9 balo žemės drebėjimas, pranešė JAV Geologijos tarnyba (USGS), o Kinijos valstybinė žiniasklaida paminėjo vieną žuvusį žmogų.

Nuo požeminių smūgių drebėjo pastatai, krito daiktai nuo lentynų, panikos apimti gyventojai bėgo kur nors slėptis, bet didesnių sugriovimų nebuvo.

Požeminių smūgių, užfiksuotų apie 8 val. 55 min. Grinvičo (10 val. 55 min. Lietuvos) laiku, epicentras buvo už 39 km į šiaurės vakarus nuo Kangdingo miesto kalnuotoje vakarinėje provincijos dalyje, o jų židinys buvo 14 km gylyje, nurodė USGS.

Ankstesniuose pranešimuose minėtas 5,8 balo smūgių stiprumas ir jų židinys esą buvęs 9 km gylyje.

Valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“ pranešė, kad viena 70 metų moteris mirė, kai išdaužto lango stiklas krisdamas pataikė jai į galvą.

Kinijos televizija CCTV rodė mobiliuoju telefonu užfiksuotą vaizdą, kaip išsigandę žmonės laksto gatvėmis, regis, prekybos kvartale.

Kangdingo apskritis, turinti apie 100 tūkst. gyventojų, yra tame Sičuano regione, kur gyvena tibetiečiai.

Viena moteris iš šio rajono telefonu televizijai CCTV pasakojo, kad pastatai atlaikė smūgius. „Xinhua“ mini, kad kai kuriuose oro uosto pastatuose atsirado įtrūkimų, bet skrydžiams žemės drebėjimas įtakos neturėjęs.

Anot vieno gyventojo Kangdinge, smūgiai buvo pakankamai stiprūs, kad buities reikmenys kristų nuo lentynų, bet nė vienas namas nesugriuvo. Vietinės ligoninės gydytoja dar sakė, kad jos įstaigoje nė vienas sužeistas žmogus neapsilankė.

„Namo langai baisiai virpėjo, – pasakojo agentūrai „Xinhua“ viena Sičuano sostinės Čengdu gyventoja. – Kai kurie bėgo iš pastato lauk“.

Tuo tarpu Kinijos žemės drebėjimų tinklų centras šio žemės drebėjimo stiprumą įvertino 6,3 balo; mat ši šalis naudojasi kitokia negu JAV požeminių smūgių stiprumo skale.

Kinijoje neretai įvyksta pražūtingų žemės drebėjimų.

2008-ųjų gegužę 7,9 balo žemės drebėjimas Sičuane nusinešė daugiau kaip 800 tūkst.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi