Naujienų srautas

Pasaulyje2014.11.22 10:46

Kijevas: Ukrainoje yra 7,5 tūkst. Rusijos karių

BNS 2014.11.22 10:46

Ukrainos gynybos ministras šeštadienį pareiškė, kad Rusija yra įvedusi 7,5 tūkst. savo karių į rytų Ukrainą, kur promaskvietiški separatistai jau kelis mėnesius kaunasi su vyriausybės pajėgomis.

Ukrainos gynybos ministras šeštadienį pareiškė, kad Rusija yra įvedusi 7,5 tūkst. savo karių į rytų Ukrainą, kur promaskvietiški separatistai jau kelis mėnesius kaunasi su vyriausybės pajėgomis.

„Deja, padėties stabilizavimas Ukrainos rytuose priklauso ne vien nuo mūsų, – sakė ministras Stepanas Poltorakas. – Išorinis veiksnys ir 7,5 tūkst. Rusijos ginkluotųjų pajėgų narių buvimas Ukrainos teritorijoje yra destabilizuojantis veiksnys. Deja, tačiau tai trukdo mums sparčiai stabilizuoti padėtį mūsų valstybėje.“

S. Poltorakas pridūrė, kad dėl šios grėsmės Gynybos ministerija sieks padidinti Ukrainos karių skaičių.

„Planuojame padidinti Ukrainos ginkluotąsias pajėgas dėl šiuo metu esamų grėsmių“, – aiškino ministras.

P. Porošenka: Ukrainoje europinės reformos turi prasidėti nedelsiant

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pareiškė, kad reformas, kurių tikslas – pasiekti europinį žmonių gyvenimo lygį, reikia pradėti kuo greičiau.

„Reformos turi startuoti nedelsiant. Jų tikslas – palaipsniui pasiekti europinius gyvenimo standartus, kad jau 2020 metais mes galėtume pateikti prašymą dėl narystės Europos Sąjungoje. Kaip tik apie tai – koalicinio susitarimo projektas“, – sakoma penktadienį vakare Laisvės ir orumo dienos proga paskelbtame prezidento pareiškime

Jis priminė, kad pasirašyta, ratifikuota ir jau pradėta įgyvendinti Asociacijos su Europos Sąjunga sutartis.

„Jūs manote, kad tai įvyko automatiškai? Daug pastangų teko dėti man ir mūsų diplomatams, kad įveiktume Rytų spaudimą ir šantažą, išsklaidyti kai kurias Vakarų abejones ir svyravimus“, – sakė P. Porošenka.

Jis pabrėžė, kad iki Maidano diskusija apie pasirinkimą tarp ES ir Muitų sąjungos buvusi „tik akių dūmimas“.

„Anuomet mūsų kaimynai kartu su penktąja kolona Ukrainos viduje jau buvo viską nusprendę. Ir už mus, ir be mūsų“, – pareiškė P. Porošenka.

Vykdant reformą, prezidentas tikisi teigiamo efekto iš liustracijos.

„Atitinkamą įstatymą aš pasirašiau dar praėjusį mėnesį, ir numatytas jame valdžios švarinimas palengva įsisiūbuoja“, – pridūrė jis.

„Mes turime bendrus priešus, bendras problemas, ir kas svarbiausia – bendrą šalį. Ir visi be išimties norome normalaus vystymosi ir taikos, kurios link kelią atveria viso pasaulio pripažintas mano taikos planas ir Minsko protokolas“, – sakė Ukrainos prezidentas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi