Pasaulyje

2014.11.21 12:22

Atsirado galimas H. Clinton varžovas Demokratų partijoje

BNS2014.11.21 12:22

Hillary Rodham Clinton, regis, jau turi pirmąjį varžovą, su kuriuo jai tektų rungtis dėl teisės būti Demokratų partijos kandidate prezidento rinkimuose, jei buvusi pirmoji ponia ir buvusi valstybės sekretorė nuspręstų siekti aukščiausio posto.

Hillary Rodham Clinton, regis, jau turi pirmąjį varžovą, su kuriuo jai tektų rungtis dėl teisės būti Demokratų partijos kandidate prezidento rinkimuose, jei buvusi pirmoji ponia ir buvusi valstybės sekretorė nuspręstų siekti aukščiausio posto.

Buvęs senatorius Jimas Webbas trečiadienį vėlai vakare savo paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė, jog formuoja vadinamąjį tyrimo komitetą, kad galėtų įvertinti padėtį ir priimti sprendimą dėl dalyvavimo rinkimų kampanijoje.

Jis tapo pirmuoju kandidatu iš abiejų pagrindinių politinių partijų, žengusių oficialų pirmąjį žingsnį kandidatavimo link.

Suformavęs komitetą, J. Webbas galės rinkti pinigus savo kampanijai ir keliauti po šalį, zonduojant dirvą dėl galimybės kandidatuoti.

„Didelė dauguma amerikiečių sutinka, kad esame rimtoje kryžkelėje“, – rašė J. Webbas žinutėje, kuri buvo paskelbta kartu su 14 min. trukmės jo vaizdo kreipimusi.

„Mano požiūriu, sprendimai nėra tik politiniai, tai vadovybės klausimas. Seniai, dar Vietnamo karo laukuose, sužinojau, kad per krizę niekas negali pakeisti įžvalgios vadovybės“, – pabrėžė jis.

Buvęs Virdžinijos senatorius jau seniai užuominomis kalbėjo apie galimą kandidatavimą ir šį rudenį kartu su kitais demokratais dalyvavo rinkimų kampanijos renginiuose Ajovos ir Naujojo Hampšyro valstijose, kurios vienos pirmųjų balsuoja pirminiuose rinkimuose.

Tačiau į J. Webbą nebūtų žiūrima kaip į lygiavertį varžovą H. Clinton, kuri neabejotinai būtų pagrindinė Demokratų partijos kandidatė, jei vėl nuspręstų siekti prezidento posto.

Netikėtas J. Webbo pareiškimas, paskelbtas prieš pat vidurnaktį, reiškia, kad jis gali mesti iššūkį H. Clinton pirminiuose rinkimuose. Kitais galimais buvusios valstybės sekretorės varžovais laikomi viceprezidentas Joe Bidenasd, Merilando gybernatorius Martinas O'Malley bei senatorius Bernie Sandersas – nepartinis politikas, svarstantis galimybę dalyvauti Demokratų partijos pirminiuose rinkimuose.

Demokratų partijos strategas ir prezidento rinkimų kampanijų veteranas Stephenas McMahonas sakė, kad J. Webbas galėtų būti patrauklus kandidatas abiejų partijų elektoratui, pavargusiam nuo politinės aklavietės Vašingtone.

„Tik laikas parodys, ar jis gali įveikti didžiulį, triuškinamą Hillary Clinton pranašumą“, – pabrėžė jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt