Pasaulyje

2014.11.21 10:10

G. Kasparovas: Vakarai neturi leistis į kompromisą su Kremliumi

DELFI.lt2014.11.21 10:10

Rusijos opozicijos veikėjas, literatas, pasaulio šachmatų čempionas Garis Kasparovas Rusijos prezidento Vladimiro Putino „vienasmenę diktatūrą“ sulygino su Adolfo Hitlerio valdymu.

Rusijos opozicijos veikėjas, literatas, pasaulio šachmatų čempionas Garis Kasparovas Rusijos prezidento Vladimiro Putino „vienasmenę diktatūrą“ sulygino su Adolfo Hitlerio valdymu.

Ketvirtadienį, lapkričio 20 dieną, kalbėdamas Varšuvos saugumo forume jis įspėjo, kad, jeigu V. Putinas nebus sustabdytas dabar, ateityje tai kainuos kur kas daugiau, perduoda agentūra „AP“.

G. Kasparovas taip pat įspėjo, kad Vakarų šalių lyderiai neturi leistis į kompromisą su Kremliumi dėl bendrų strateginių uždavinių – tokių, kaip derybos su Iranu dėl branduolinės programos ar kova su terorizmu Sirijoje ir Irake. „Aš nematau realių strateginių uždavinių, kurie būtų bendri Europai ir V. Putinui“, – opozicijos veikėją cituoja „DW“.

G. Kasparovas mano, kad Rusijos prezidentas nesuinteresuotas ieškoti spendimų ir kompromisų su Europa. Priešingai, pažymi opozicijos veikėjas, V. Putinui reikalingas nestabilumas, kad pateisintų savo buvimą valdžioje.

„Negalima apsimesti, kad V. Putinas turi kokį nors strateginį interesą, kuriuo galima dalintis. Nematau nei vieno strateginio aspekto, kur jo interesai sutaptų su Europos interesais... Aš nežinau, kokia konfrontacijos su ponu Putinu kaina šiandien. Ji gali būti didelė. Tačiau iš istorijos žinau tai, kad rytoj kaina bus didesnė. 1936 metais A. Hitlerį galima buvo sustabdyti sumokant vieną kainą, 1937 metais – kitą, 1938 metais – didelę kainą, o 1939 metais buvo per vėlu“.

G. Kasparovas paaiškino, kad Vakarų nesiryžimą imtis karinio problemos sprendimo (greičiausiai kalbama apie įsikišimą į Ukrainos konfliktą, o ne karą su Rusija – red.) V. Putinas supranta kaip Vakarų šalių lyderių silpnumo požymį.

Tarptautinė konferencija Varšuvoje vyksta lapkričio 20–21 dienomis. Joje aptariamos Europos saugumo problemos, Europos Sąjungos, NATO ir Rusijos santykiai, taip pat energetikos ir ekonomikos klausimai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.