Naujienų srautas

Pasaulyje2012.11.21 07:57

Toliau mažėja ŽIV užsikrečiančių vaikų skaičius, teigia Jungtinės Tautos

ELTA 2012.11.21 07:57

Jungtinių Tautų (JT) kovos su ŽIV/AIDS organizacijos „UNAids“ duomenimis, ir toliau mažėja šiuo virusu užsikrečiančių vaikų, pranešė BBC.

Jungtinių Tautų (JT) kovos su ŽIV/AIDS organizacijos „UNAids“ duomenimis, ir toliau mažėja šiuo virusu užsikrečiančių vaikų, pranešė BBC.

Pernai ŽIV virusu užsikrėtė 330 tūkst. vaikų, t. y. 24 proc. mažiau nei 2009 metais. Vis dėlto „UNAids“ ataskaitoje taip pat perspėjama, kad norint iki 2015 metų pasiekti užsibrėžtus kovos su ŽIV/AIDS tikslus reikia dėti dar daugiau pastangų.

Manoma, kad šiuo metu pasaulyje ŽIV virusu yra užsikrėtę 34 mln. žmonių. Virusu užsikrečiančių suaugusiųjų skaičius pastaruosius ketverius metus buvo stabilus – per metus užsikrečia apie 2,5 mln. suaugusiųjų. Dauguma ŽIV užsikrėtusių žmonių gydomi vaistais, kurie padeda suvaldyti ligą. Bet maždaug 7 milijonai ŽIV užsikrėtusių žmonių vaistų dar negauna.

Labiausiai nuo šios ligos tebekenčia Užsachario Afrika, bet kai kurioms šalims pavyko sumažinti naujų infekcijų skaičių. Kitoms šalims, pavyzdžiui, Rusijai, sekasi prasčiau – ten ŽIV užsikrečiančių žmonių skaičius tebeauga. „UNAids“ ataskaitoje taip pat teigiama, kad su AIDS susijusių mirčių padaugėjo Rytų Europoje, Vidurio Azijoje, Vidurio Rytuose ir Šiaurės Afrikoje.

Organizacija „UNAids“ stebi, kaip sekasi įgyvendinti užsibrėžtus tikslus, pagal kuriuos iki 2015 metų reikėtų 50 proc. sumažinti seksualiai perduodamų ŽIV infekcijų skaičių ir skirti antiretrovirusinius vaistus visiems 15 mln. žmonių, kuriems jų reikia.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi