Pasaulyje

2014.11.20 09:14

Kroatijos sostinės meras paleistas už rekordinį užstatą

ELTA2014.11.20 09:14

Trečiadienį Kroatijos sostinės Zagrebo meras Milanas Bandičius buvo paleistas iš kalėjimo už rekordinį užstatą – 15 milijonų kunų (apie 2 milijonus eurų).

Trečiadienį Kroatijos sostinės Zagrebo meras Milanas Bandičius buvo paleistas iš kalėjimo už rekordinį užstatą – 15 milijonų kunų (apie 2 milijonus eurų).

Meras atsidūrė už grotų spalio 19-ąją, kai buvo suimtas pagal kaltinimą „padarius daug korupcinių nusikaltimų, piktnaudžiavus tarnybine padėtimi, prekiavus įtaka“. Trečiadienį teismas nusprendė, kad jį galima paleisti už užstatą. Be to, M. Bandičius įpareigotas nebeiti savo profesinių pareigų ir nedaryti spaudimo jo bylos liudytojams.

Kroatijos žiniasklaida jau susidomėjo pinigų kilme, kadangi nuo teismo sprendimo paskelbimo iki mero išėjimo į laisvę tepraėjo kelios valandos. Žurnalistai mano, kad užstatą galėjo sumokėti vienas iš M. Bandičiaus advokatų – Marijanas Hanžekovičius, kuris esą paėmė paskolą banke.

Iki šiol rekordinis Kroatijos teisingumo sistemai užstatas buvo 12,5 milijono kunų (apie 1,6 milijono eurų), kurį 2011 metais sumokėjo buvęs šalies premjeras Ivas Sanaderas. Tada į užstatą buvo įskaityti grynieji pinigai ir politiko nekilnojamasis turtas.

M. Bandičius jau daug kartų buvo renkamas Kroatijos sostinės meru. Pirmąjį kartą (2000–2002) jam teko atsistatydinti po avarijos, kurią jis sukėlė būdamas neblaivus. Miesto vadovu jis vėl tapo 2005 metais ir užima šį postą iki šiol.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.