Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Rusija ragina Kijevą tiesiogiai derėtis su separatistais

BNS 2015.09.08 13:45

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas trečiadienį pareiškė, kad Ukrainos vyriausybė turi pradėti tiesiogines derybas su šalies rytuose veikiančiais prorusiškais separatistais ir nelaikyti Maskvos to konflikto šalimi.  

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas trečiadienį pareiškė, kad Ukrainos vyriausybė turi pradėti tiesiogines derybas su šalies rytuose veikiančiais prorusiškais separatistais ir nelaikyti Maskvos to konflikto šalimi.

Kijevas ir Vakarų šalys kaltina Rusiją destabilizuojant padėtį rytų Ukrainoje ir siunčiant sukilėliams pinigus, ginklus bei pastiprinimus. Vakarų šalys paskelbė sankcijas Maskvai dėl to konflikto, kuris nuo balandžio vidurio nusinešė jau per 4,1 tūkst. žmonių gyvybių.

Rusija palaiko separatistus, bet teigia tiesiogiai nedalyvaujanti konflikte vadinamajame Donbaso regione.

„Kaip tolesnį žingsnį raginame užmegzti stabilius kontaktus tarp Kijevo ir Donbaso atstovų, siekiant abiems pusėms priimtinų susitarimų“, – S. Lavrovas sakė žemuosiuose parlamento rūmuose.

Pasak ministro, „karo partija“ – Kijevo karinės kampanijos prieš sukilėlius šalininkai – stengėsi atriboti separatistus nuo taikos proceso, taip pat „priversti Vakarus siekti Rusijos sutikimo dalyvauti kaip to konflikto šaliai“.

„Tai visiškai priešingų rezultatų duodanti ir provokuojanti linija, neturinti jokių galimybių sulaukti sėkmės“, – pabrėžė S. Lavrovas.

Rugsėjo 5 dieną Minske sudarytas Rusijos palaikomas paliaubų susitarimas tarp Kijevo ir separatistų buvo nuolat pažeidinėjamas, o S. Lavrovas ir Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas-Walteris Steinmeieris nesugebėjo išspręsti gilių nesutarimų per antradienį Maskvoje vykusias derybas.

S. Lavrovas siūlė scenarijų, kad Rusijos „partneriai“, nepaisant nesutarimų, sutiktų, jog kovą Rusijos aneksuotas Krymo pusiasalis nebus grąžintas Ukrainai.

„Krymas yra neatsiejama Rusijos dalis – mums tenka visa atsakomybė už jį“, – sakė Rusijos diplomatijos vadovas.

„Kam versti žmones dalyti kažkokius pareiškimus? Aiškiai matome, kad mūsų sąjungininkai praktiškai veikia vadovaudamiesi tikrove, kuri yra įvykęs faktas. Tai mums labai svarbu“, – pridūrė S. Lavrovas.

Ukrainos premjeras atmeta tiesioginių derybų su separatistais galimybę

Ukrainos premjeras trečiadienį atmetė Kijevo vyriausybės ir prorusiškų separatistų tiesioginių derybų galimybę, siekiant užbaigti jau ilgiau nei pusmetį vykstantį konfliktą šalies rytuose.

"Mes nerengsime tiesioginių derybų su rusų teroristais", - premjeras Arsenijus Jaceniukas sakė per vyriausybės posėdį.

Jis taip pat paragino Rusiją laikytis taikos susitarimo, sudaryto rugsėjį Baltarusijos sostinėje Minske, ir baigti "žaidimus", kuriais siekiama užtikrinti separatistams teisinį statusą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi