Naujienų srautas

Pasaulyje2014.11.19 11:45

Indijos policijai šturmuojant prieštaringai vertinamo guru ašramą žuvo 6 žmonės

BNS 2014.11.19 11:45

Šiaurės Indijoje policija po prieštaringai vertinamo guru ašramo šturmo trečiadienį rado penkis žuvusius žmones, o dar viena to guru, kurį teismas nurodė areštuoti, sekėja mirė ligoninėje, pranešė policijos aukšto rango pareigūnas.

Šiaurės Indijoje policija po prieštaringai vertinamo guru ašramo šturmo trečiadienį rado penkis žuvusius žmones, o dar viena to guru, kurį teismas nurodė areštuoti, sekėja mirė ligoninėje, pranešė policijos aukšto rango pareigūnas.

Policijos generalinis direktorius S. N. Vashishtas sakė, kad dideliame ašramo komplekse buvo rasti keturių moterų palaikai, tačiau neaišku, kaip jos mirė. Pareigūnas nurodė, kad taip pat mirė pusantrų metų vaikas, tikriausiai – dėl natūralių priežasčių.

Dar viena moteris, tikriausiai sirgusi širdies liga, mirė nuvežta į ligoninę, žurnalistams sakė S. N. Vashishtas.

„Visi lavonai buvo nusiųsti į ligoninę, kur bus atlikti skrodimai siekiant nustatyti tikslią jų mirties priežastį“, – sakė jis.

Policija trečiadienį suintensyvino 63 metų guru Santo Rampalo Maharajo paiešką. Pareigūnai mano, kad jis vis dar yra tame komplekse, užimančiame daugiau kaip 4,8 ha plotą.

Antradienį policija šturmavo ašramą, kurį, teismui nurodžius areštuoti guru dėl kaltinimų nužudymu ir kitais nusikaltimais, daug dienų saugojo šimtai sekėjų.

Prieš Rampalo šalininkus, kurie buvo ginkluoti akmenimis, padegamosiomis bombomis ir kitokiais dalykais, policija panaudojo vandens patrankas, ašarines dujas ir lazdas, rodė televizijos reportažai.

Naktį sekėjai bėgo iš ašramo ir kai kurie jų sakė, kad viduje buvo laikomi prieš savo valią.

„Tai, kas prasidėjo kaip srovelė, dar nesiliovė ir mes iki netoliese esančių autobusų ir geležinkelio stočių pavežėme maždaug 10 tūkst. žmonių“, – kalbėdamas apie sekėjus sakė policijos vyresniojo inspektoriaus pavaduotojas Jashandeepas Singhas.

Policija nurodė, jog tikrina iš ašramo išvykstančius žmones, kad minioje nebūtų pasislėpęs pats Rampalas, kuris save laiko 15-ojo amžiaus poeto mistiko Kabyro įsikūnijimu.

„Žmonės, kurie išėjo iš ašramo, daugiausia sakė, kad buvo laikomi prieš savo valią, kaip skydas guru nuo bet kokių policijos veiksmų“, – prie Barvalos mieste esančio ašramo sakė J.Singhas.

Rampalas ne kartą nepaisė teismo šaukimų atvykti ir atsakyti į kaltinimus sąmokslu nužudyti, kurstymu ir nepagarba teismui. Jis yra šaukiamas į teismą dėl kaimo gyventojo nužudymo 2006 metais, kurį įvykdė jo šalininkai. 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi