Pasaulyje

2014.11.19 10:58

Honkonge protestuotojams bandant įsilaužti į parlamentą kilo susirėmimai

BNS2014.11.19 10:58

Honkongo policija trečiadienį susirėmė su demokratijos šalininkais, kai maža jų grupė pabandė įsilaužti į miesto parlamentą – protestų judėjimui susiskaldžius prieš numatomą stovyklų likvidavimą.

Honkongo policija trečiadienį susirėmė su demokratijos šalininkais, kai maža jų grupė pabandė įsilaužti į miesto parlamentą – protestų judėjimui susiskaldžius prieš numatomą stovyklų likvidavimą.

Per piktą konfrontaciją anksti ryte tramdydami šimtus protestuotojų, kurių kai kurie buvo su šalmais ir mojavo judėjimo simboliu tapusiais skėčiais, maždaug 100 policininkų panaudojo paprikinį purškalą ir lazdas. Šeši žmonės buvo areštuoti.

„Policija griežtai smerkia tokius protestuotojų aktus, kurie pažeidė viešąją tvarką“, – sakoma policijos pareiškime.

Susirėmimai kilo maždaug dešimčiai kaukėtų protestuotojų prasiveržus pro Įstatymų leidžiamosios tarybos šoninį įėjimą, kurį jie išlaužė kaip taranus panaudodami metalines užtvaras.

„Pralaužkit jas, o tada eikit vidun“, – sako vienas protestuotojas, matomas filmuotoje medžiagoje, kurią parodė vietos televizija TVB.

Mažiausiai vienas demonstrantas pateko į pastatą, pranešė laikraštis „Apple Daily“.

Eilinė miesto parlamento sesija trečiadienį buvo atšaukta, ekskursijos po kompleksą – sustabdytos, sakoma Honkongo vyriausybės pareiškime.

Demonstrantai trijose svarbiose Honkongo gatvėse stovyklauja jau septynias savaites, reikalaudami laisvų šio pusiau autonominio Kinijos miesto vadovo rinkimų, tačiau visuomenės parama, savaitėms slenkant be jokios didelės pažangos, mažėjo.

Pekinas yra sakęs, kad leis visuomenei 2017 metais rinkti naują Honkongo lyderį, bet reikalauja, kad prieš tai kandidatūras tvirtintų Pekinui lojali komisija. Tai, pasak protestuotojų, užtikrins, kad rinkimai būtų palankūs Pekinui.

Teismui nurodžius pašalinti kai kurias kliūtis, antradienį miesto valdžia pirmą kartą ėmėsi likviduoti dalį barikadų pagrindinėje protestų stovykloje netoli parlamento pastato centriniame Admiraliteto rajone.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.