Naujienų srautas

Pasaulyje2014.11.19 09:49

Ispanijos parlamentas ragina vyriausybę pripažinti Palestinos valstybę

BNS 2014.11.19 09:49

Ispanijos įstatymų leidėjai antradienį priėmė kreipimąsi į vyriausybę, raginantį ją pripažinti Palestinos valstybę po analogiško kai kurių Europos šalių žingsnio.

Ispanijos įstatymų leidėjai antradienį priėmė kreipimąsi į vyriausybę, raginantį ją pripažinti Palestinos valstybę po analogiško kai kurių Europos šalių žingsnio.

Kreipimesi, kurį parengė opozicijoje esantys socialistai, prašoma konservatorių vyriausybės pripažinti Palestiną, derinant šį sprendimą su bet kokiu panašiu Europos Sąjungos žingsniu.

Kreipimasis priimtas beveik vienbalsiai – už jį balsavo 319 parlamentarų, prieš pasisakė du ir vienas įstatymų leidėjas susilaikė.

Balsavimas įvyko po antradienį Jeruzalės sinagogoje surengto išpuolio, per kurį du palestiniečiai, turėję šaunamąjį ginklą ir mėsos kapokles, nužudė penkis žmones, o paskui patys buvo nušauti.

Tačiau balsavimas Ispanijos parlamente buvo suplanuotas dar prieš šį kruviną išpuolį.

Kreipimesi Ispanijos vyriausybė raginama „pripažinti Palestiną kaip valstybę, tarptautinės teisės subjektą“, ir priduriama, kad „vienintelis konflikto sprendinys yra dviejų valstybių – Izraelio ir Palestinos – sugyvenimas“, pasiektas derybų keliu.

„Jis (kreipimasis) neturi privalomosios galios, nenustato pripažinimo termino, tačiau suteikia vyriausybei atsparą imtis pripažinimo, kai ji manys, jog tam tinkamas metas“, – pirmadienį Briuselyje sakė žurnalistams sakė Ispanijos užsienio reikalų ministras Jose Manuelis Garcia-Margallo.

„Jeigu norime būti efektyvūs, šį pripažinimą reikia derinti su Europos Sąjunga“, – pridūrė jis.

Šis kreipimasis priimtas kitoms Europos šalims imantis veiksmų, kuriais siekiama padidinti spaudimą užbaigti Izraelio ir palestiniečių konfliktą vadinamuoju dviejų valstybių sprendiniu.

Didžioji Britanija ir Airija praėjusį mėnesį priėmė analogiškus privalomosios galios neturinčius kreipimusis į savo vyriausybes pripažinti Palestiną. Kol kas vyriausybės nesiėmė šio žingsnio.

Prancūzijos įstatymų leidėjai lapkričio 28 dieną balsuos dėl valdančiosios Socialistų partijos parengto kreipimosi į vyriausybę pripažinti Palestiną kaip valstybę.

Švedijos naujoji kairiosios pakraipos vyriausybė žengė dar toliau ir spalio 30 dieną oficialiai pripažino Palestinos valstybę. Izraelis dėl šio žingsnio pareiškė griežtą protestą ir skubiai atšaukė savo ambasadorių iš Stokholmo.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi