Naujienų srautas

Pasaulyje2014.11.19 09:37

Vašingtone remontuojamas Kapitolijaus kupolas

Vašingtone pradėtas svarbiausio Jungtinių Amerikos Valstijų pastato – Kapitolijaus – įspūdingo dydžio kupolo remontas. 

Vašingtone pradėtas svarbiausio Jungtinių Amerikos Valstijų pastato – Kapitolijaus – įspūdingo dydžio kupolo remontas. 

Prieš metus prasidėjusi kupolo restauracija, tai gerokai pakeitė viso Kongreso rūmų  vaizdą, nes teko pastatyti įspūdingo dydžio ir gana sudėtingos formos pastolius. Išorėje Kapitolijaus kupolas su Laisvės statula ant jo viršaus yra beveik 90 metrų aukščio. Jis tik atrodo mūrinis, bet iš tikrųjų yra iš lietų ketaus konstrukcijų ir šis paskutinis jo variantas buvo užbaigtas 1866 m.  Dėl atmosferos poveikio kupolas gerokai aprūdijo, nukrito kai kurios detalės, bei atsidaro kitų defektų, todėl buvo nuspręsta jį remontuoti.

„Bus nuvalyti dažai. Iš viso yra 14 dažų sluoksnių. Kai kurie iš jų beveik pusantro šimto metų senumo. Taigi viskas bus nuvalyta ir susiurbta vakuuminiais prietaisais. Tada viskas bus perdažyta“, – aiškina Kapitolijaus restauravimo projekto vadovas Josephas Abraitis.

Paskutinį kartą kupolas buvo remontuotas prieš 50 metų. Kapitolijaus kupolo remonto darbai turėtų būti baigti iki kito prezidento inauguracijos 2017 m.  Restauratorių nuomone, tada artimiausius 75 ar 100 metų jo remontuoti nereikės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi