Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Tūkstančiai latvių stebėjo Nepriklausomybės dienos paradą Rygoje

BNS 2015.09.08 13:45

Tūkstančiai žmonių susirinko Latvijos sostinės Rygos centre antradienį stebėti Nepriklausomybės dienos parado, kuris buvo vienas iš Latvijos nepriklausomybės paskelbimo 96 metinių minėjimo renginių.

Tūkstančiai žmonių susirinko Latvijos sostinės Rygos centre antradienį stebėti Nepriklausomybės dienos parado, kuris buvo vienas iš Latvijos nepriklausomybės paskelbimo 96 metinių minėjimo renginių.

Parade dalyvavo maždaug tūkstantis latvių karių, zemsargių, policijos pareigūnų, ugniagesių ir jaunsargių su karine technika. Nors iš ryto Rygoje tvyrojo rūkas, iki vidurdienio jis išsisklaidė ir leido stebėti Baltijos valstybių oro erdvėje patruliuojančių NATO naikintuvų pasirodymą.

Latvijos nacionalinės gvardijos (Zemsargių) 17-asis oro pajėgų batalionas iššovė 21 salvę.

Parade dalyvavo ir Latvijos prezidentas Andris Berzinis, gynybos ministras Raimondas Vejuonis ir gynybos vadas generolas leitenantas Raimondas Graubė.

„Šių metų lapkričio 18-ji yra kitokia, nes pasikeitė saugumo padėtis užsienyje, priversdama mus peržiūrėti savo prioritetus ir ypatingą dėmesį skirti mūsų nacionaliniams gynybos pajėgumams stiprinti“, – sakė Latvijos prezidentas parade.

Latvija laikysis savo įsipareigojimo padidinti išlaidas gynybai ir suteiks galimybę naudotis apmokymų baze bei teiks paramą visoms sąjungininkų pajėgoms savo teritorijoje, pridūrė jis.

Pasak prezidento, vidaus saugumas yra ne mažiau svarbus už išorinį saugumą. „Hibridinis karas, terorizmas arba bet kokios kitos šiandien pasaulyje stebimos smurto formos negali įsišaknyti ir augti konsoliduotoje visuomenėje“.

Tautinis sąjūdis Latvijoje prasidėjo XIX amžiaus pabaigoje, o jo kulminacija tapo 1918 metų lapkričio 18 dieną paskelbta nepriklausomybės deklaracija.

Šalis susikūrė po Pirmojo pasaulinio karo ir dviejų Rusijoje įvykusių revoliucijų, nuvertusių caro režimą.

Latvija, kaip ir Lietuva bei Estija, nepriklausomybe džiaugėsi tik 22 metus: 1940 metais ją okupavo Sovietų Sąjunga, 1941 metais – nacistinė Vokietija, o 1944 metais šalis vėl atiteko Maskvai.

Per penkis dešimtmečius trukusią sovietinę erą dešimtys tūkstančių Latvijos gyventojų buvo ištremti į Sibirą arba pasitraukė į Vakarų šalis.

Dėl Maskvos vykdytos intensyvios „rusifikacijos“ politikos šiuo metu etniniai rusai dabar sudaro apie trečdalį Latvijos gyventojų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi