Naujienų srautas

Pasaulyje2014.11.18 13:04

Vengrijoje 10 tūkst. minia reikalavo V. Orbano atsakomybės

BNS 2014.11.18 13:04

Daugiau negu 10 tūkst. žmonių pirmadienį dalyvavo protesto akcijoje Vengrijos sostinėje, reikalaudami, kad šalies mokesčių inspekcijos vadovė būtų pašalinta iš posto ir kad būtų užtikrinta didesnė premjero Viktoro Orbano vyriausybės atskaitomybė.

Daugiau negu 10 tūkst. žmonių pirmadienį dalyvavo protesto akcijoje Vengrijos sostinėje, reikalaudami, kad šalies mokesčių inspekcijos vadovė būtų pašalinta iš posto ir kad būtų užtikrinta didesnė premjero Viktoro Orbano vyriausybės atskaitomybė.

Demonstraciją prie parlamento pastato paskatino surengti įtūžis dėl V. Orbano atsisakymo atleisti mokesčių tarnybos vadovę Ildiko Vidą, kuriai kartu su keliais kitais pareigūnais buvo uždrausta atvykti į Jungtines Valstijas dėl numanomų korupcinių ryšių. I. Vida tuos kaltinimus neigia.

Pirmadienį surengta akcija „Visuomenės įniršio diena“ buvo jau ketvirta didelė demonstracija prieš vyriausybę, įvykusi Budapešte per pastarąjį mėnesį. Mažesnės demonstracijos taip pat vyko 20 kitų Vengrijos miestų ir kai kuriose Europos sostinėse, tarp jų Londone, Berlyne ir Stokholme.

Protesto organizatorius Balazsas Nemesas kaltino visą Vengrijos politinę klasę dėl šalies problemos, sakydamas, kad „esame čia ne tam, kad palaidotume vyriausybę, o tam, kad palaidotume sistemą“.

Po oficialios protesto pabaigos, kai išvyko organizatoriai, keli tūkstančiai žmonių liko aikštėje ir atsisakė išsivaikščioti, nors to ne kartą prašė policija.

Minia išardė dalį metalinių užtvarų prie parlamento ir stojo prieš kelias dešimtis riaušių policininkų, giedodami nacionalinį himną bei skanduodami šūkius prieš V. Orbaną. Dalis protestuotojų mėgino nustumti pareigūnus toliau ant parlamento laiptų, bet apie smurto išpuolius pranešimų nebuvo.

„Vyriausybė mums sako vieną melą po kito; politikai tampa vis turtingesni, o šioje demokratijoje jie yra vieninteliai laimintys, – skundėsi studentė Anna Der. – Turime pasirūpinti, kad Orbanas išgirstų mūsų žinią.“

Didžiausi iš pastarųjų metų protestų vyko spalio 28 dieną, kai dešimtys tūkstančių žmonių išėjo į gatves, vyriausybei paskelbus planus apmokestinti duomenų siuntimą internetu. Po trijų dienų V. Orbanas padėjo šį planą į stalčių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi