Naujienų srautas

Pasaulyje2014.11.18 11:48

S. Lavrovas: tikimės, kad santykiai su ES nepablogėjo negrįžtamai

BNS 2014.11.18 11:48

Rusija antradienį išreiškė viltį, kad pablogėjimas jos santykiuose su Europos Sąjunga (ES) dėl krizės Ukrainoje dar neperžengė negrįžtamo taško, kai Briuselis paskelbė naujų sankcijų Kremliaus palaikomiems separatistams.

Rusija antradienį išreiškė viltį, kad pablogėjimas jos santykiuose su Europos Sąjunga (ES) dėl krizės Ukrainoje dar neperžengė negrįžtamo taško, kai Briuselis paskelbė naujų sankcijų Kremliaus palaikomiems separatistams.

„Tikimės, kad negrįžtamas taškas dar nebuvo peržengtas“, – valstybinė naujienų agentūra ITAR-TASS citavo Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo žodžius per vieną susitikimą Baltarusijos sostinėje Minske.

„Esame suinteresuoti laipsnišku santykių plėtojimu“, – pridūrė ministras, kalbėdamas prieš vėliau antradienį Maskvoje numatytas derybas su Vokietijos užsienio reikalų ministru Franku-Walteriu Steinmeieriu.

S. Lavrovas pakartojo Maskvos raginimą sukurti „bendrą ekonominę ir humanitarinę“ erdvę nuo Lisabonos iki Rusijos Vladivostoko uostamiesčio. Ši idėja, kurią iškėlė ir aktyviai propaguoja Rusijos vadovas Vladimiras Putinas, Europos Sąjungoje buvo sutikta šaltai.

S. Lavrovas taip pat paragino Ukrainos valdžią laikytis paliaubų susitarimo, kuris rugsėjo 5 dieną pasirašytas Minske, ir pradėti derybas su Kremliaus remiamais separatistais, kad būtų išspręstas konfliktas, nuo balandžio jau pareikalavęs daugiau nei 4 100 gyvybių.

„Deja, vietoje to, kad užmegztų tvirtus kontaktus (su Ukrainos rytais), Kijevas pasirinko Ukrainos pietryčių socialinio ir ekonominio smaugimo kursą, grasina atnaujinti konflikto sprendimą jėga“, – sakė Rusijos diplomatijos vadovas per bendrą Rusijos ir Baltarusijos užsienio reikalų ministerijų kolegijos posėdį.

„Tikiuosi, kad mūsų kolegos Vakaruose, darantys įtaką valdžiai Kijeve, supranta pavojų, kurį kelia tokia įvykių eiga“, – pabrėžė jis.

S. Lavrovas taip pat sakė, kad Rusija sieks, jog būtų reformuota Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO), kuri yra pasiuntusi savo stebėtojus į Ukrainą.

„Mes nepritariame tam, kad ši organizacija būtų paversta erdvės į rytus nuo Vienos demokratizacijos instrumentu“, – sakė jis.

Pirmadienį ES sutarė į „juodąjį sąrašą“ asmenų, kuriems taikomos sankcijos, įtraukti daugiau prorusiškų separatistų, tačiau nesiėmė papildomų baudžiamųjų priemonių prieš Rusiją, nurodžiusi, jog esama vilties atnaujinti dialogą su Maskva, kad būtų užbaigta rimčiausia konfrontacija tarp Rytų ir Vakarų nuo Šaltojo karo laikų.

Pasaulio lyderiai praėjusį savaitgalį Brisbano mieste vykusiame Didžiojo dvidešimtuko susitikime pažėrė griežtos kritikos V. Putinui už Maskvos vaidmenį Ukrainos krizėje, paskatindami jį išvykti namo anksčiau nei buvo planuota.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi