Pasaulyje

2014.11.18 11:42

Rytų Ukrainoje per susirėmimus žuvo penki kariai

BNS2014.11.18 11:42

Penki Ukrainos vyriausybės pajėgų kariai žuvo, o dar aštuoni buvo sužeisti per pastarąją parą vykusius susirėmimus su prorusiškais sukilėliais šalies rytuose, pranešė kariškiai.

Penki Ukrainos vyriausybės pajėgų kariai žuvo, o dar aštuoni buvo sužeisti per pastarąją parą vykusius susirėmimus su prorusiškais sukilėliais šalies rytuose, pranešė kariškiai.

„Per pastarąją parą penki kariai žuvo, o dar aštuoni buvo sužeisti per šaudymus ir savadarbių užtaisų sprogimus“, – sakoma kariuomenės atstovo Vladyslavo Selezniovo pranešime.

V. Selezniovas nurodė, kad promaskvietiški sukilėliai 33 kartus apšaudė vyriausybės pajėgų pozicijas, nors formaliai tebegalioja paliaubos, sustabdžiusios daugumą kautynių ties fronto liniją.

Kijevui pavaldus karo nuniokotos Luhansko srities, kurios didžiąją dalį kontroliuoja separatistai, gubernatorius sakė, kad sukilėlių paleisto minosvaidžio sviedinio sprogimas nutraukė koją vienai 43 metų moteriai.

Jau septynis mėnesius vykstančio konflikto aukų skaičius perkopė 4,1 tūkst., o dar beveik 10 tūkst. žmonių buvo sužeisti, rodo Jungtinių Tautų (JT) statistika.

Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas-Walteris Steinmeieris antradienį aplankys Kijevą ir Maskvą, siekdamas atgaivinti žlungantį taikos planą, turintį nutraukti ginkluotus veiksmus.

Europos Sąjunga (ES) pirmadienį nutarė įtraukti daugiau Kremliaus remiamų Ukrainos sukilėlių į asmenų, kuriems taikomos Bendrijos sankcijos, sąrašą. Bet Briuselyje susitikę ES užsienio reikalų ministrai nepaskelbė naujų sankcijų Maskvai, sakydami, kad dar yra vilties atnaujinti dialogą su Rusija, kuris leistų užbaigti didžiausią priešpriešą nuo Šaltojo karo laikų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt