Naujienų srautas

Pasaulyje2014.11.17 15:57

Maskva patvirtino išsiuntusi Vokietijos ir Lenkijos diplomatus

BNS 2014.11.17 15:57

Rusija pirmadienį pranešė išsiuntusi vieną vokiečių ir keletą Lenkijos diplomatų, atsakydama į jos pačios diplomatų išsiuntimą, atvėsus jos santykiams su Europos Sąjunga dėl veiksmų Ukrainos atžvilgiu.

Rusija pirmadienį pranešė išsiuntusi vieną vokiečių ir keletą Lenkijos diplomatų, atsakydama į jos pačios diplomatų išsiuntimą, atvėsus jos santykiams su Europos Sąjunga dėl veiksmų Ukrainos atžvilgiu.

Pasak Maskvos, vokiečio išsiuntimas iš sostinės buvo atsakomoji priemonė į, jos žodžiais, ankstesnį Berlyno „nedraugišką“ žingsnį, kai buvo išsiųstas jos diplomatas.

Apie Vokietijos diplomato išsiuntimą iš Maskvos savaitgalį pranešė vokiečių savaitraštis „Der Spiegel“, pasak kurio, tai padaryta po Berlyno prašymo, kad Vokietiją paliktų diplomatas iš Rusijos generalinio konsulato Bonoje.

Rusijos URM tvirtina, kad šis incidentas nėra susijęs su antradienį numatytu Vokietijos užsienio reikalų ministro Franko-Walterio Steinmeierio atvykimu į Maskvą derybų su Rusijos diplomatijos vadovu dėl Ukrainos krizės.

URM anksčiau pirmadienį taip pat patvirtino nepageidaujamais asmenimis už veiklą, „nesuderinamą su jų statusu“, paskelbusi kelis Lenkijos diplomatus.

„Labai gaila, tačiau Lenkijos pareigūnai iš tikrųjų atliko tokį nedraugišką ir niekuo nepagrįstą žingsnį. Dėl to Rusija ėmėsi adekvačių priemonių, ir keli lenkų diplomatai jau paliko mūsų šalies teritoriją dėl veiklos, nesuderinamos su jų statusu“, – sakoma ministerijos pranešime.

Į Briuselį atvykęs Lenkijos užsienio reikalų ministras Grzegorzas Schetyna pareiškė, kad Varšuva laiko Maskvos veiksmus „simetrišku atsaku“.

„Mums ši byla yra baigta“, – jo žodžius citavo naujienų agentūra PAP.

Šis diplomatinis ginčas kilo tokiu metu, kai Rusija apkaltino šnipinėjimu kelis kaimyninių NATO šalių piliečius, didėjant įtampai ir Maskvos tarptautinei izoliacijai dėl jos veiksmų Ukrainos atžvilgiu.

Rusijos televizija sekmadienį paskelbė, kad buvęs Latvijos parlamento narys Aleksejus Cholostovas buvo išsiųstas iš šalies dėl šnipinėjimo.

Rusija taip pat yra apkaltinusi šnipinėjimu vieną Estijos policijos pareigūną ir nuo rugsėjo laiko jį areštuotą, nors Vakarų šalių lyderiai ragino nedelsiant jį paleisti.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi