Naujienų srautas

Pasaulyje2012.11.19 16:10

Izraelis rinktųsi diplomatiją, o ne Gazos ruožo invaziją

ELTA 2012.11.19 16:10

Pirmadienį Izraelis pareiškė, kad yra pasirengęs į Gazos ruožą siųsti karius, bet konfliktą labiau norėtų spręsti diplomatinėmis priemonėmis, skelbia „Reuters“.  

Pirmadienį Izraelis pareiškė, kad yra pasirengęs į Gazos ruožą siųsti karius, bet konfliktą labiau norėtų spręsti diplomatinėmis priemonėmis, skelbia „Reuters“.

Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius Ban Ki-moonas atvyks į Kairą dalyvauti Egipto inicijuojamoms deryboms dėl Izraelio ir palestiniečių paliaubų. Izraelio žiniasklaida pranešė, kad į Kairą derėtis dėl paliaubų nuvyko Izraelio delegacija.

Aukštas Izraelio pareigūnas sakė, kad Izraelis yra pasirengęs sausumos invazijai, kurios metu būtų griežtai susidorojama su „Hamas“.

„Mes labiau norėtume rasti diplomatinį sprendimą, kuris užtikrintų taiką Izraelio pietų gyventojams. Jei tai bus įmanoma, sausumos operacijos nebereikės. Jei diplomatijos neužteks, mes galime nebeturėti kitos alternatyvos kaip siųsti sausumos pajėgas“, – pridūrė pareigūnas.

JAV prezidentas Barackas Obama sekmadienį kalbėjo panašiai ir teigė, kad būtų geriau išvengti invazijos į Gazos ruožą. B. Obama taip pat sakė, kad Izraelis turi teisę gintis ir kad jokia šalis netoleruotų raketų, leidžiamų į jos piliečius.

Egipto ministras pirmininkas sakė, kad derybininkai gali greitai pasiekti savo tikslą ir Izraelis su palestiniečiais gali greitai susitarti dėl paliaubų.

Tuo tarpu „Christian Science Monitor“ praneša, kad baimindamiesi invazijos palestiniečiai traukiasi iš pasienio su Izraeliu.                            

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi